Aykurt’tan işten çıkarmaya tepki

Gebze’de bulunan Alişan Lojistik AŞ firmasında 6 işçi sendikalı oldukları gerekçesi ile işten çıkarıldı. Liman-İş Sendikası’na üye olan 6 işçinin işt...

Gebze’de bulunan Alişan Lojistik AŞ firmasında 6 işçi sendikalı oldukları gerekçesi ile işten çıkarıldı. Liman-İş Sendikası’na üye olan 6 işçinin işten atılmasına sendika başkanı Bülent Yener Aykut düzenlediği basın toplantısı ile tepki gösterdi. Açıklamaya işten atılan işçiler Murat Torlakoğlu, Onur Solak, Cengizhan Aydın, Recep Akpınar, Alican Kantaş ve Erdoğan Balcı da katıldı.

 

“HESAP VERECEKLER”

İşçilere destek veren Liman-İş Şube Başkanı Aykurt, “Alişan Lojistik AŞ işvereni hukuka ve sendikaya alışacak. İşveren sendikalı işçileri işten atmakla mücadeleden kurtulacağını düşünüyorsa yanılıyor. Bu işyerindeki çalışanlarla birlikte işçi sınıfının mücadele tarihine yeni bir halka eklenmiştir. Ekmeklerini sömürdüğü işçilerin anayasal sendika talebine, işten atılma ile karşılık veren işveren ve yetkilileri hem Türkiye’deki mahkemelere hem de işçi sınıfına hesap verecektir” dedi.

 

İŞÇİ SINIFI TERBİYE EDECEK

Bülent Aykurt açıklamasına şöyle devam etti: “31 yıllık bu firmanın işçisini tüketmesine izin vermeyeceğiz. Firmanın başarısında işçinin payını hatırlayın. Bu hakkı söke söke alacağız. Alişan işverenini işçiler ve bağlı oldukları sendikal hareketi terbiye edecektir. Türkiye’nin sendikalaştığı için işçilerin işten atılmayla korkutulduğu, anayasal hakların çiğnendiği bir ülke olmasına göz yummayacağız. Liman-İş Sendikası olarak işçi sınıfına yaptığımız bu saldırılara karşı tüm platformlarda mücadele edeceğimizi bilin.”

14 Nisan 2016 Kocaeli- GündemYÜKLENİYOR