MAAŞLARA BİR TEPKİ DE EMEKLİ SEN’DEN

Hükümetin memurlara ve emeklilere verdiği 3+3’lük zammı Emekli Sen Sendikası Kocaeli Şubesi de protesto ettiHükümetin memurlara verdiği 3+3’lük zamma...

BÜYÜT

Hükümetin memurlara ve emeklilere verdiği 3+3’lük zammı Emekli Sen Sendikası Kocaeli Şubesi de protesto etti

Hükümetin memurlara verdiği 3+3’lük zamma memur sendikalarından tepkiler gelmeye devam ediyor. Bu yönde Emekli Sen üyeleri dün Belediye İş Hanı önünde düzenledikleri basın açıklaması ile maaş zammı için önerilen teklifi protesto etti. Basın açıklamasına Emekli Sen Kocaeli Şube Başkanı Osman Nuri Şenol ve üyeler katıldı.

GASP EDİLİYOR
Grup adına basın açıklamasını Emekli Sen Şube Başkanı Osman Nuri Şenol yaptı. Başkan Şenol, AKP iktidarına yüklenerek, haklarının gasp edildiğini öne sürdü. Şenol sözlerini şöyle sürdürdü, “Elektriğe yüzde 10, doğalgaza yüzde 19, ulaşıma yüzde 30 zam yapan fakat memuruna ve emeklisine 3+3 zam teklif eden hükümet adalet kavramını biliyor mu?”

KENDİMİZ KAZANACAĞIZ
AKP iktidarında adalet bulamadıklarını söyleyen Osman Nuri Şenol, “Biz kendi adaletimizi kendi gücümüzle yaratmak zorundayız. 10 milyon emekli, dul ve yetim güçlerini birleştirip talep ettiğimiz sendika yasamızda maaşlarımızın belirlenmesinde ve toplu sözleşme hakkımızı da, ücretsiz, erişebilir kaliteli sağlık hizmeti hakkımızı da, barışı demokrasiyi özgürlüklerimizi de kendimiz kazanacağız” dedi.

17 Mayıs 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR