Civelek, Derince’den 10 Bin Üye İstedi

AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, göreve gelmesinin ardından kendisini ziyaret eden Derince İlçe Başkanı Ahmet Ark’a üye hedefini kendisi verdi. Derince...

BÜYÜT

AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, göreve gelmesinin ardından kendisini ziyaret eden Derince İlçe Başkanı Ahmet Ark’a üye hedefini kendisi verdi. Derince ilçesinden özel bir beklentileri olduğunu vurgulayan Civelek, 10 bin üye istediklerini söyledi

AKP Derince İlçe Başkanı Ahmet Ark ve yeni yönetimi göreve gelmesinin ardından İl Başkanı Mahmut Civelek’i ziyaret etti ve çalışmaları hakkında bilgi verdi. Sıkıntılı ilçelerden birisi olan ve uzun süren uğraşlar sonucu Ahmet Ark’ın atanması ile listenin oluşturulmasının ardından Derince’de teşkilat tamamlandı. Başkan Ark yedek liste konusunda yaşanan tartışmalarla ilgili olarak yedek liste konusunda bir sorunları olmadığını söyledi.
‘DERİNCE LİSTESİNE KARIŞMADIK’
Derince ilçesinin yeni yönetimine başarılar dileyerek sözlerine başlayan Başkan Mahmut Civelek, sıkıntılı bir süreç geçirdiklerini ancak Ahmet Ark’ın güzel bir liste oluşturduğunu ve bu liste ile birlikte daha güzel bir şekilde çalışmaları sürdüreceklerini söyledi. Listenin hazırlanma aşamasında zorlandıklarını söyleyen Civelek, “Bu liste Derince’nin listesidir. Ahmet Ark listeyi kendisi yapmıştır. İlçeler arasında tatlı bir yarış yapacak listenin oluşmasını istedik” dedi.
‘NİFAK TOHUMU SAÇAMAZLAR’
Mehmet Eryürek ve ekibinin getirdiği çıtayı daha da yukarı taşıyacaklarını söyleyen Civelek, “Aramıza ayrımcılık sokmak isteyenler boşuna elini ovuşturmasın. Kimse aramıza nifak tohumu saçamaz. Birbirimize sımsıkı bağlı bir teşkilatız. Partimize hizmet etmiş dostlarımızla birbirimize sımsıkı kenetlenmiş durumdayız. Şu anda yapmamız gereken halkımıza verdiğimiz sözleri hakkıyla yetine getirmektir. Bizim derdimiz hizmettir” açıklamasında bulundu.
NÖBET SIRASI AYGÜN VE OKUR’DA
Teşkilatlarda eğitim programlarının başladığını hatırlatan Civelek, Derince’ye de gideceklerini ve yeni yönetimlerini eğitimden geçireceklerini söyledi. Milletvekillerinin nöbetlerinin yazında devam edeceğini bu projenin daha da geliştirilebileceğini dile getiren Civelek, “Biz halkımızdan kaçmıyoruz. Vatandaşımız sıkıntısı olmasa bile buraya gelsin. Halkın gönlünü başka türlü fethedemeyiz. Teşkilat olarak bunların hepsinin altından kalkabiliriz. Teşkilatlarımızda güç birliği ve sevgi var.” ifadelerini kullanarak önümüzdeki hafta da nöbetçi vekillerin Mehmet Ali Okur ve Zeki Aygün’ün olacağını söyledi.
DERİNCE’DEN 10 BİN ÜYE
İlçelere verilen üye hedeflerine dikkat çeken Başkan Civelek, Derince’den üye konusunda özel bir destek beklediklerini ifade ederek üye konusunda Derince’yi daha üst sıralara taşımaları gerektiğini söyledi. Toplam üyelerinin 194 bin 414’e yükseldiğini belirten Civelek, yüzde 17.83 ile 5. sırada olduklarını 2 aylık süre içinde de toplam 27 bin 99 üye yaptıklarını açıkladı. Derince’nin hedefinin birincilik olması gerektiğini ifade eden Civelek, “Derince üye olarak yüzde 13.96’da bunu yüzde 25’e yükseltmelisiniz. Bunun içinde 10 bin üye yapmanız lazım” dedi.
‘SUNİ SORUNLAR YARATILIYOR’
Çok güzel bir ekip oluşturduğunu ve ekibine güvendiğinin altını çizen Derince İlçe Başkanı Ahmet Ark, söylenenlerin üzerine çıkacaklarını ve önümüzdeki seçimleri hedef aldıklarını belirterek, teşkilat olarak güzel çalışmalar yapacaklarını söyledi. Yedek liste ile ilgili bir sorunları olmadığını ifade eden Ark, “Yedek listedeki arkadaşlarımızla toplantımızı da yapacağız. Kim ne demiş, kim ne yapmış bunlarla ilgilenmiyoruz, biz işimize bakıyoruz. Suni sorunlar yaratılmaya çalışılıyor. Bizim camiamız içinde sorun olamaz” yorumunda bulundu.
CİVELEK’TEN AYDINLILAR’A CEVAP
Geçtiğimiz günlerde Aydın İli ve ilçeleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Olgun Koşan’ın hakkında yaptığı açıklamalara yanıt veren İl Başkanı Mahmut Civelek, hiçbir randevuya yanıt vermeme gibi bir durumun olmadığına dikkat çekerek, “Davet edildiğimiz her yere gidiyoruz. Kusura bakmasınlar ama Trabzonlular Hemşeri Derneğidir, önemli bir dernektir. Aydınlılar da bize bir davette bulunsunlar biz de icabet edelim” diye konuştu.

12 Mart 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR