KOÜ öğrencileri yaşanan vandal saldırıları kınadı

Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsü Sosyal Tesisler önünde toplanan yaklaşık 300 kişilik öğrenci grubu hep bir ağızdan “Terörsüz Kampüs İstiyoruz” d...

Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsü Sosyal Tesisler önünde toplanan yaklaşık 300 kişilik öğrenci grubu hep bir ağızdan “Terörsüz Kampüs İstiyoruz” dediler. Ankara Üniversitesi öğrencisi Dilara Sina Tabak’a öğrenci kisvesine bürünmüş teröristlerce yapılan hain saldırı sonrası serbest bırakılmalarını protesto etmek amacıyla toplanan Kocaeli Üniversitesine mensup öğrenci grubu basın açıklaması yaptılar.

 

TEK HAKİKATE

Kocaeli Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Metin Geldeş “Kendi milletine yabancı “köksüz güruh” kokuşmuş ideolojilerini ancak vandallık, canavarlık ve barbarlık yaparak gündeme getirmeyi tek çıkar yol olarak görmektedir. Eşitlik ve özgürlükten bahseden, fakat kökü bu topraklarda olmayan güruhu hapsoldukları karanlık ideoloji çukurlarından çıkıp iyiliği ve güzelliği emreden tek hakikate davet ediyoruz” dedi.

 

GÜR SESİ OLMAYA

Geldeş “21. yüzyılda değişen dünya düzeni ile birlikte ülkemiz ekonomik, siyasi ve askeri alanda yaptığı hamlelerle dünyada hak ettiği yere doğru zorlu bir yolculuk gerçekleştirmektedir. Bulunduğu coğrafya itibariyle göğüs gerdiği zorlukların yanı sıra necip milletimizin mazlumlara kol kanat germe hususunda aldığı rol herkesin malumudur. Türkiye artık hapsedilmeye çalışıldığı bentleri yırtmış, alem şümul bir zihniyetle dünya mazlumlarının gür sesi olmaya başlamıştır” açıklamasında bulundu.

 

ZORUNDA BIRAKMIŞTIR

Hal böyle iken; İlim ve irfan yuvası (!) olarak görülen ülkemizin sözde önde gelen üniversitelerinde yaşanan bazı başıboş vandal hadiseler Yeni Türkiye’nin gerçekleriyle bağdaşmamaktadır diyen Geldeş “Din ve vicdan özgürlüğünün olduğu bir ülkede kampüslerde mescide giden öğrencilerin linç edilmesi; Ve son olarak 2014 yılında Ankara Üniversitesi’nde gerekli izinler alınarak açılan standa Kolektif ve Türkiye Gençlik Birliği üyeleri tarafından “İslam Düşmanlığı” güderek yapılan saldırı sonucunda başından ağır yaralanan Dilara Sina Tabak kardeşimizin faillerinin serbest bırakılmasıyla birlikte oluşan elim tablo gerekli mercilere hitaben bizleri birkaç şey söylemek zorunda bırakmıştır” ifadelerini kullandı.

 

TEK HAKİKATE DAVET EDİYORUZ

Bahsi geçen örgütlerin ırkçı, mezhepçi ve ideolojik grupların kokuşmuş ve çürümüş ideolojilerinin dünya sisteminde yerinin olmadığı herkes tarafından bilinmektedir diyen Geldeş “Bu kendi milletine yabancı “köksüz güruh” kokuşmuş ideolojilerini ancak vandallık, canavarlık ve barbarlık yaparak gündeme getirmeyi tek çıkar yol olarak görmektedir. Eşitlik ve özgürlükten bahseden, fakat kökü bu topraklarda olmayan güruhu hapsoldukları karanlık ideoloji çukurlarından çıkıp iyiliği ve güzelliği emreden tek hakikate davet ediyoruz” dedi. 

12 Ekim 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR