AFAD 4 kişiyi kurtardı

Bayramın üçüncü günü Gebze Ballıkayalar kayalıklarında mahsur kalan bir vatandaş ihbarıyla harekete geçen Kocaeli AFAD Arama ve Kurtarma Teknisyenleri...

Bayramın üçüncü günü Gebze Ballıkayalar kayalıklarında mahsur kalan bir vatandaş ihbarıyla harekete geçen Kocaeli AFAD Arama ve Kurtarma Teknisyenleri Dursun Arık isimli vatandaşa ulaşmış, kayalıklara tırmandığını ancak inmekten korktuğunu ifade eden vatandaş kurtarılmıştır. Sağlık durumu iyi olan vatandaşı 35 metre yüksekliğinde bulunduğu yerden indirmek için ipli istasyon kurulmuş, ancak vatandaşın bundan da korkması üzerine sedye ile taşınarak aşağıya indirilmiştir.

 

ice11-167.jpg

           

Cumhurbaşkanımızın Başdanışmanının annesinin vefat etmesi dolayısıyla anlık oluşturulan program dahilinde 9 Temmuz Cumartesi günü Başbakanın Bahçecik Beldesine geleceği gece yarısından sonra öğrenilmiş, KBRN önlemleri için hemen AFAD Başkanlığı, Sakarya AFAD Birlik Müdürlüğü ve Başbakanlık Polisi ile koordineli mesaj trafiği başlatılmış, AFAD Başkanlığı talimatları alınarak görevlendirmeler sağlanmış ve sabaha kadar KBRN müdahale ekipleri oluşturulmuştur. Başbakanlık KBRN sorumlusu öncülüğünde cenaze namazının kılınacağı camide, avlu ve mezarlıkta, taziye evinde KBRN ölçümlerini gerçekleştirilmiş, ekipler cenaze süresince gerekli yerlerde konuşlandırılmıştır. Cenaze sonrası Başbakanın diğer programları için de hazır bekletilen KBRN ekiplerinin görevi akşam üstü sona ermiştir.

 

 Aynı gün AFAD İl Müdürlüğüne yapılan ihbarda Kartepe'de 3 kişinin kaybolduğu, 3 kişiden birinin de ayağının kırık olduğu bilgisi verilmiş, yardım talebinde bulunuşmuştur. Olay yerine hareket eden AFAD ekibi ayağı sakatlanan Hikmet Öztür isimli vatandaşı sedye ile dağlık alandan indirmiş, sağlık personeline teslim etmiştir.  Diğer iki kişide herhangi bir sağlık problemi olmadığı tespit edilerek yapılan müdahale tutanağa bağlanmıştır. 

11 Temmuz 2016 Kocaeli- Asayiş


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR