Vali Topaca’dan hakim ve savcılara veda yemeği

Vali Ercan Topaca, HSYK kararnamesiyle İstanbul’a tayini çıkan hakim ve savcılara Seka Özsar Restoran’da veda yemeği düzenleyerek yeni görevlerinde ba...

BÜYÜT

Vali Ercan Topaca, HSYK kararnamesiyle İstanbul’a tayini çıkan hakim ve savcılara Seka Özsar Restoran’da veda yemeği düzenleyerek yeni görevlerinde başarılar diledi.

Vali Ercan Topaca, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu tarafından yaz kararnamesiyle ilimizde görev yaparken başka illere atanan Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Fatih Özdemir, Adalet Komisyonu Başkanı Ferhan Arıkan, İdare Mahkemesi Başkanı Ramazan Özdemir ve Başsavcı Vekili İsmet Acar için önceki akşam Sekapark Özsar restoran’da veda yemeği düzenledi.

TOPACA EV SAHİBİ
Vali Ercan Topaca’ın ev sahipliği yaptığı yemeğe Kocaeli Üniversitesi Rektörü Sezer Komsuoğlu, Vali Yardımcısı Ali Sözen, Muharebe Hizmet Destek Eğitim ve Garnizon Komutanı Korgeneral Ömer Necati Özbahadır, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Fatih Özdemir, Adalet Komisyonu Başkanı Ferhan Arıkan, İdare Mahkemesi Başkanı Ramazan Özdemir, İl Emniyet Müdürü Yusuf Çalkavur, Jandarma Alay Komutanı Uğur Dilbaz, Baro Başkanı Tamer Solakoğlu, Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu ve eşleri katıldı.

UYUMLU ÇALIŞTIK
Deniz kenarında yenilen yemeğin ardından Vali Ercan Topaca, veda yemeğine katılan davetlilere yaptığı konuşmada dostluk üzerinde durdu. Bir yerde uzun süre görev yaptıktan sonra oradan ayrılmanın zor olduğunu ifade eden Vali Ercan Topaca, “Karşılıklı saygı ve sevgi her şeyin üzerindedir. Ben her zaman bu arkadaşlarımızı bir dost olarak gördüm. Herkesin olumlu baktığını ve bu arkadaşlarımıza şükran duyduğunu gördüm. Yürüttükleri adalet hizmetlerinde objektif davrandıklarını biliyorum. Kendileriyle daha uzun süre çalışmak isterdim. Devlet bir bütündür. Ortak çalışma alanlarında sıcak ilişkiler önem kazanıyor. Meslek hayatımda en uyumlu çalıştığım insanlardır. Arkadaşlarımı yaptıkları hizmetlerden dolayı tebrik ediyor ve bundan sonraki mesleki hayatlarında kendilerine başarılar diliyorum” dedi.

HEDİYE VERDİ
Vali Ercan Topaca’nın ardından söz alan Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Fatih Özdemir, “3 yıldır buraydım. 23 yıllık mesleki hayatımın 11 yılını il başsavcısı olarak geçirdim. Her zaman görevimi adaletin teslimi için kullandım. Bu ildeki yönetici arkadaşlarım seçkin ve kaliteli insanlar. Herkes gayet nazik. Sizlerle çalışmaktan mutluluk duydum. Hayatımın en güzel yıllarını burada geçirdim. Mutluluk ve gönül rahatlığıyla buradan ayrılıyorum. Ama bu güzel ortamdan ve güzel insanlardan da ayrılacağım için üzülüyorum”şeklinde konuştu. Son olarak söz alan Adalet Komisyonu Başkanı Ferhan Arıkan da, konuşmasında veda yemeğini düzenleyen Vali Ercan Topaca’ya teşekkür etti. Yemek ve yapılan konuşmaların ardından Vali Ercan Topaca ilimizden ayrılacak olan Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Fatih Özdemir, Adalet Komisyonu Başkanı Ferhan Arıkan’a hediye verdi.

İSTANBUL’A ATANDILAR
Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun yaz kararnamesi ile Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Özdemir İstanbul Sultanbeyli savcılığına atanmış yerine ise İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Emin Özler tayin edilmişti. Adalet Komisyonu Başkanı Ferhan Arıkan İstanbul Kartal Hâkimliğine, İdare Mahkemesi Başkanı Ramazan Özdemir İstanbul İdare Mahkemesi hâkimliğine atanmıştı. Çok sayıda hâkim ve savcı Türkiye’nin değişik illerine gönderilmişti. Birkaç gün içinde Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Fatih Özdemir, Adalet Komisyonu Başkanı Ferhan Arıkan, İdare Mahkemesi Başkanı Ramazan Özdemir ilimizden ayrılarak yeni görev yerlerine gidecek.

06 Temmuz 2011 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR