Mekke’nin fethinde beklenen katılım olmadı

Anadolu Gençlik Derneği tarafından düzenlenen Mekke’nin Fethi’nin 1385’nci yılında katılım beklendiği gibi olmadı. Hava koşulları ve her ilçede yapıl...

Anadolu Gençlik Derneği tarafından düzenlenen Mekke’nin Fethi’nin 1385’nci yılında katılım beklendiği gibi olmadı. Hava koşulları ve her ilçede yapılan kutlamalardan dolayı Atatürk Spor Salonu boş kaldı. Mekke’nin Fethi’nin geçmiş yıllardaki kutlamaları arattı. Fetih kutlamasına İzmit Mehter Takımı’nın gösterisiyle başlanıldı. Ardından Mustafa Akçin tarafından Kur’an-ı Kerim okundu.

 

PANKARTLAR

Salon içerisine “Gökyüzünün öğrencisi olmayan, yeryüzünün öğretmeni olamaz” Aliye İzzetbegoviç, “Yarınlar yorgun olanların değil, rahatından vazgeçenlerin olacaktır” Şehit Hasan El Benna, “Beni evhamlı sanıyorlardı hayır, ben sadece gafil değildim o kadar” Abdülhamid Han, “Bir milletin asıl gücü tankı, topu, tüfeği değil, imanlı evlatlarıdır” Prof. Dr. Necmettin Erbakan, “Eğer şehit olacaksam bu kardeşlik için olmalı” Malcolm X, “Amerika’dan nefret ediyorum ama daha çok onun vicdanına sığınan Müslümanlardan nefret ediyorum” Seyyid Kutup yazılı pankartlar asıldı.

 

BİR DERDİM VAR

İstiklal Marşı’nın ardından “Mekke’nin Fethi Geliyorlar” sinevizyonu gösterildi. Ardından AGD İzmit İlçe Başkanı Murat Karaturp kürsüye geldi. Karaturp “Burada çok kardeşimizin emeği vardır. Burada yapılan çalışmalar sadece Allah rızası için yapılmaktadır” dedi. Bir Derdim var sinevizyonu katılımcılar tarafından çok beğenildi.    

 

SEVİNÇ KAYNAĞIDIR

AGD İl Başkanı Samet Gürsoy “Bu yıl 12 İlçemizde Mekke’nin Fethi yapılmaktadır. Hiçbir maddi gücün yapamayacağı bu çalışmayı inanlar tarafından yapılıyor. Ülke genelinde 600 noktada Mekke’nin Fethi yapılıyor. Kimsenin meydanlarda olmadığı zamanlarda biz alanlardaydık. Bizim dışımızda herkes tarafından Mekke’nin Fethi yapılmaktadır. Bu bizim için sevinç kaynağıdır” dedi.

 

FETİH NESLİ

Fetih işgal değildir diyen Gürsoy “Fetihin gayesi imar etmektir. İnsanların kendi inançları belirleme noktasında herkesin özgür olmasıdır fetih. Müslümanların fetih anlayışı ile batının talanının arasında ki fark budur. Yaşanan olaylar bizlere yeni fetih neslini göstermektedir. Bu fetih nesli de AGD’dir” açıklamasında bulundu.   

 

ARINMA GECESİ

AGD İl Başkanı Gürsoy’un konuşması sonrasında “Mekke’nin Fethi” sinevizyonu gösterildi. Ardından AGD Genel Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Yazıcı kürsüye geldi. Yazıcı “Hava şartlarına rağmen buraya gelen herkese teşekkür ediyorum. 12 ilçede Mekke’nin Fethi programları yapılıyor. Ülke genelinde 600 noktada Mekke’nin Fethi yapılıyor. Yılbaşı kutlamalarını kabul etmeyip bu geceyi dua Kur’an ile arınma gecesi olarak kabul ediyoruz” dedi.   

 

BİZİM KAHRAMANLARIMIZ

Sizlerin ortaya tercih koyarak buraya gelmenizden Allah razı olsun diyen Yazıcı “300 yıldan fazla bu toprakların çocuklarını birbirlerine kutuplaştırıyorlar. Böyle bir düşüncenin yansımasıdır noel. Çocuklarımıza örnek olarak noel babayı göstermek durumunda değildir. Bizim Nasrettin Hocamız, Fatih Sultan Mehmet, Prof.Dr.Necmettin Erbakan vardır. Biz kendi medeniyetimizin örnekleri ile Müslüman toplumlar inşa etmek durumundayız” açıklamasında bulundu.

 

AHİRET PERİŞAN OLUR

Bu gece gençlerimiz katledilecektir diyen Yazıcı “Müslümanların başına binbir sıkıntılar gelmektedir. Maalesef bunları biz başımıza bela ediyoruz. Yarına çıkma garantisi olmayan bir dünyada bulunuyoruz. Her insanın ömür süresi vardır. Dünya 3 günlük diye boşuna denmiyor. Müslümanlar ne zaman ölümü unutmaya başladılar hayatlarını perişan ettiler. Endişesi dünyalık olanın ahreti perişan olur” şeklinde konuştu. 

 

ÖRNEK ALDIĞIMIZ ZAMAN ÇÖZÜLÜR

İslam sentez dini değildir diyen Yazıcı “İslam’a bir şey ekleyemezsiniz. İslam dini vahi dinidir. Mekke’nin Fethi’nin komutanı kainatın efendisidir. Askerleri çilekeş sahabe efendilerimizdir. Mekke’nin Fethi ile şirk son bulmuştur. İnanmış bir avuç insanın aşk ve heyecanla çalışmasıyla gerçekleşti. Dünyada ki sıkıntılar peygamberimizi örnek aldığımız zaman çözülür” dedi. Genel Başkan Yardımcısı Yazıcı’nın ardından Plajyolu Şirinevler Camii İmam Hatibi İbrahim Özer tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti okundu.          

 

ERBAKAN DAMGASI

Mekke’nin Fethi kısa sinevizyonu sonrasında Milli Görüş Lideri Necmettin Erbakan’nın Mekke’nin Fethi konuşması gösterildi. Ardından sanatçı Saleh Sabr sahne aldı. Kum sanatı gösterisi ile program son buldu. Düzenlenen programa siyasilerden sadece SP İl Başkanı Sinan Ejderoğlu, KİHMED Başkanı Sebahattin Yamak ve vatandaşlar katıldı.Serkan BORLAK-Buket SEZER

01 Ocak 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR