İşte istifanın belgesi!

CHP İl Kadın Kolları Başkanı Şenöz Dinçtürk, önceki gün CHP Genel Merkezi’ne bir faks çekerek Zuhal Samlı’nın seçilebilir bir yerde listede olmaması h...

BÜYÜTCHP İl Kadın Kolları Başkanı Şenöz Dinçtürk, önceki gün CHP Genel Merkezi’ne bir faks çekerek Zuhal Samlı’nın seçilebilir bir yerde listede olmaması halinde istifa edeceklerini belirtmişti. Önce istifa dilekçesi yok diyen Dinçtürk, sonra da tepkiler üzerine “ben sadece uyarmak için dilekçe yazdım” diyerek kendi kendisine çelişki içine düştü.

CHP İl Kadın Kolları’nın önceki gün il başkanlığına istifa dilekçelerini ilettiğini yazmıştık. Gazetemizde yayınlanan haber üzerine CHP İl Kadın Kolları Başkanı Şenöz Dinçtürk gazetemizi arayarak haberin yanlış olduğunu, hiçbir dilekçe ve istifanın söz konusu olmadığını belirtti. Haberi değiştirmemizi isteyen Şenöz Dinçtürk “Ben istifa etmedim. Hiçbir yere, hiçbir dilekçe göndermedim. Ortada hiçbir dilekçe yok. Bunu kanıtlayamazsınız” dedi. Söz konusu istifa dilekçesini gazetemiz muhabiri önünde sesli bir dille yazıya döktüren Şenöz Dinçtürk kendi yazdırdığı dilekçeyi ve faksladığı evrak ve isimleri unutmuş.

KILIÇDAROĞLU’NA HİTABEN
Yaptığımız araştırmalar sonrasında Şenöz Dinçtürk’ün istifa dilekçesini il başkanlığına iletmediğini, bunun yerine CHP Genel Merkezi’ne faks çektiğini öğrendik. İstifa dilekçesinde CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Zuhal Samlı’nın liste dışı bırakılmasına tepki duyduğunu dile getiren Şenöz Dinçtürk, “Sayın Zuhal Samlı listede seçilebilir bir yerde yer almazsa il ve ilçe kadın kolları olarak istifa edeceğiz” ifadelerini kullanmış. İstifa dilekçesini genel merkezle fakslayan Dinçtürk, dilekçesini direkt olarak Kemal Kılıçdaroğlu’na hitaben yazmış.

UYARMAK İSTEDİM
Yazdığı ve aynı gün faksla Ankara’ya ilettiği dilekçesinde il kadın kolları yönetim kurulu üyelerinin isimlerini açık olarak belirten Şenöz Dinçtürk’ün dilekçesinde sadece kendi imzası bulunuyor. Çektiği faks sonrasında il başkan yardımcılarından tepki alan Dinçtürk hatasını anlayarak istifa etmediğini belirtmiş. Kimi başkan yardımcılarıyla girdiği münakaşalar sonrasında “Ben sadece Kemal Kılıçdaroğlu’nu uyarmak istedim” ifadelerini kullandı. Dinçtürk’ün istifa dilekçesini haber alan ilçe kadın kolları başkanları da aynı gün tepkilerini dile getirdi.

EN BÜYÜK TEPKİ DERİNCE’DEN
Dinçtürk’e en büyük tepkiyi gösteren Derince İlçe Kadın Kolları Başkanı Nurdan Kaymak, CHP İl Başkanlığı’na faks çekerek istifanın kendileriyle herhangi bir alakası olmadığını belirterek şu ifadeleri kullandı “Kocaeli il kadın kollarının genel merkeze çekmiş olduğu faksta sayın Zuhal Samlı’nın seçilebilir bir yerde olmaması halinde istifa edeceğimiz söylenmekte. Derince ilçe kadın kolları olarak bizim hedefimiz CHP’yi layık olduğu iktidar hedefine ulaştırmaktır. Bütün çalışmalarımızı bu hedef doğrultusunda yapmaktayız.

PARTİMİZİN HİZMETİNDEYİZ
Amacımız kişiler üzerinden siyaset yapmak değil, CHP’yi iktidar hedefine ulaştırmak için belirtilen milletvekili adaylarımızla uyum içerisinde çalışarak mümkün olan en fazla sayıda milletvekilliğini kazanmaya çalışmaktır. Bu nedenle il kadın kollarımızın çektiği faksta belirtilen görüşler tamamen bizim dışımızda ve bilgimiz olmadan kaleme alınmıştır. Bizler Derince İlçe Kadın kolları olarak görevimizin başında, partimizin emrindeyiz.” Ortada hiçbir dilekçe olmadığını ve partiden istifa etmediğini açıklayan Şenöz Dinçtürk’ün listeye giremeyen Zuhal Samlı ile hareket edip etmeyeceği henüz bilinmiyor.

13 Nisan 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR