SP meydan okudu barajı kaldırın da görelim

12 Haziran genel seçimlerini değerlendirmek üzere bir araya gelen SP, seçim barajına tepki gösterdiler. SP İl Sorumlusu Lütfü Kibirlioğlu “Seçim baraj...

BÜYÜT

12 Haziran genel seçimlerini değerlendirmek üzere bir araya gelen SP, seçim barajına tepki gösterdiler. SP İl Sorumlusu Lütfü Kibirlioğlu “Seçim barajını kaldırın da o zaman milli görüşçüleri görün” diyerek meydan okudu.

12 Haziran genel seçimleri sonrasında Saadet Partisi değerlendirme toplantısı yaptı. Ayaz Pastanesinde düzenlenen toplantısının açılış konuşmasını SP İl Başkanı Mustafa Mercan yaptı. Ardından söz alan İl Sorumlusu Lütfü Kibirlioğlu “Kimse tüh olmadı demesin. Allah bizi sınamaktadır. 12 Haziran seçimleri hakkında söylenecek söz yoktur. Ancak bir seçim bu haksız yapılabilir. Ancak bu kadar dengesiz güçlerin bir biriyle yarışması bu kadar olur. Bundan daha fazla olamaz. Birkaç AKP’li arkadaşım tarafından SP’si dediler sakın ha sus, eğer siz gerçekten SP yüzde 1.3 olduğuna inanıyorsanız ve Milli Görüşçülerin gerçekten bu sahada biz yokuz dediğine inanıyorsunuz, eminseniz şu seçim barajını kaldırın ondan sonra SP nedir görün” dedi.

BARAJI KALDIRDA GÖR
Öyle rakiplerini ringe çıkarıyosunuz ki diyen Kibirlioğlu “Bir elini, ayaklarını bağlamışsın ağsına bant çekmişsin sonra birkaç yumruk attıktan sonra bunu dövdük demişsin. Eğer bu dayak yemekse eyvah, bizim lisanımızda bu caniliktir. Böyle şey olurmu? Devletin bütün imkanlarını kullanacaksın, bütün argümanları yapacaksın? Hangi biriniz ben bu seçimlerde gereğini yapmadım diyebilirmisiniz? Biz bu seçimlerde yapmamız gerekenleri yaptık. Alınan oy yüzde 1.2 ile Türkiye’nin 4’ncü partisi durumundasınız. Hala birilerinin bacakları titriyor. Hala geleceğiz diye ödleri patlıyor. Türkiye’yi bir yerlere götürüyorlar. Köklü olan DYP, ANAP diğerleri ne oldu? Bu toplumu bir yere kanalize ediyorlar. Bunların isteği iki partili toplum olsun. Sağcıysan AKP’ye solcuysan CHP’ye… Yani 40 katırmı? 40 satırmı? İçinden birini tercih et diyorlar. Bu seçim onu gösterdi” açıklamasında bulundu.

SP bayrağının indirilmesi olayını hatırlatan Kibirlioğlu “Hani ben 1.2 deydim de benim astığım bayrağı polis kuvvetiyle indiriyorsun. Bu bayraklar gözünüze mi battı? Neden indiriyorsun? Milli görüş adı dünyayı sallıyor. Sakın ha biz bu kadarız demeyelim. Bıraktığımız yerden ileri gideceğiz. Hocamıza sözümüz yokmudur? Bu seçimler korku seçimidir. Vatandaşı korkuttular. Demirel bana oy vermezseniz CHP gelir, Başbakan şimdi ne diyor, bana oy vermezseniz CHP gelir. Tayyip beyin Demirel’den farkı nedir. Biz bu filmi seyrettik. Bunun farkı sadece artistler değişti. Her şey aynı sadece artistler değişti. AKP ve diğerlerinin millete söyleyecek bahaneleri kalmamıştır. Anayasa değişikliğinden bahsediliyor. Yani yapılacak olan anayasa değiştirilen maddelerinden farkı ne olacak. Zina yasası çıktı. Domuz eti kasaplık et oldu. Yeni anayasa yaparsa ne olacak. Biz AKP’nin yürüyüşünü gördük. Yeni anayasa neler getirecek görülmektedir. Burada özünün özü kalmıştır. Bu özünün özü küf tutmaz” değerlendirmesinde bulundu. Yapılan toplantıya SP Genel Başkan Yardımcısı Zülfikar Gazi’de katıldı.

18 Haziran 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR