Cumhuriyet Parkını Bakan Ergün açtı

İzmit Belediyesi tarafından yeniden düzenlenen Cumhuriyet Çocuk Parkı, Bilim,Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün’ün de katıldığı törenle açıldıİzmi...

BÜYÜTİzmit Belediyesi tarafından yeniden düzenlenen Cumhuriyet Çocuk Parkı, Bilim,Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün’ün de katıldığı törenle açıldı

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın ev sahipliğindeki parkın açılışı için düzenlenen törene Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün,Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Ak Parti Kocaeli Milletvekilleri Fikri Işık ve Zeki Aygün, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, Ak Parti Kocaeli İl Başkanı Mahmut Civelek, Kocaeli İl Emniyet Müdürü Hulisi Çelik, Ak Parti İlçe Başkanı Ali Korkmaz, İzmit Kaymakamı Osman Kaymak, belediye başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

BÜYÜK BİR DEĞİŞİM
Bakan Ergün yaptığı konuşmada Türkiye’nin son 10-12 yıl içinde büyük bir değişim ve gelişim içinde olduğunu belirterek, “Hem ülkemiz hem de şehirlerimizde büyük bir değişim yaşanıyor. 10-12 yıl öncesine göre demokrasimiz, milli gelirimiz, ihracatımız çok arttı. Daha önümüzde alacağımız çok yol var. Başbakanımızın Pazartesi günü açıklayacağı demokratikleşme paketi, demokratik seviye açısından çok önemli ve yeni bir aşamaya gelindiğimizi bütün dünyaya göstermesi açısından çok önemlidir. Ülkemiz, zenginleşmesini, demokratikleşmesini ve kalkınmasını devam ettiriyor. Kaynaklarımız daha verimli kullanılmaktadır.
4 KRİTER

Belediye başkanlarımız görev yaparken 4 kritere dikkat ediyoruz. Birincisi şehirler fiziki yönden değişiyor mu. Kentlerin fiziki olarak değişmesi şehirlerin kalkınmasını gösterir. Bütün şehirlerde olduğu gibi İzmit’te de bu değişimi görüyoruz. Açılışını yaptığımız bu park bunun en güzel örneğidir. İkincisi şehirlerde kültürel kalkınma var mı. Bu alanda da önemli gelişmeler olmaktadır. Bir diğer kriter de ekonomik kaynaklar olumlu ve verimli kullanılıyor mu. Bu alanda da yapılanlar hep olumludur. Son kriterimiz de yerel demokrasinin gelişip gelişmediğidir. Belediyelerin halkın sesine, görüşlerine kulak verip vermemesi de çok önemlidir. Yapılan işlerde halkın görüşünün alındığını görmek bizleri mutlu etmektedir.


HEDEF 2023

Hedefimiz 2023’dir. Ak Parti olarak büyük hedeflerle yola çıktık. Şehirlerimiz için de 2023 hedefleri belirledik. 2023’e kadar buradayız. 2023'ün Türkiye'sini, cumhuriyetimizin 100. yılının Türkiye'sini inşa etmek için yola çıktık. Bunda da kararlıyız. O zamana kadar işin başındayız, millerimizle beraber, halkımızla beraberiz” dedi. Kocaeli Valisi Ercan Topaca da yaptığı konuşmada İzmit’te güzel işler yapıldığını Cumhuriyet Çocuk Parkının da bu güzel işlerden biri olduğunu belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.
9 KAT YEŞİL ALAN
Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak da konuşmasında “ Büyükşehir Belediyesi olarak ilimizin her köşesine hizmet götürüyoruz.10 yıl öncesine göre yeşil alan miktarımız 9 kat arttı. Körfezin arıtma oranı yüzde 20’den yüzde 99’a geldi. Sanayi kimliğimizin yanında kültür, tarih, sanat kimliğimiz ile de anılmaya başlandık” dedi.

HALKA HİZMET HAK’KA HİZMET

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan yaptığı konuşmada halka hizmeti Hak’ka hizmet olarak gördüklerini belirterek” Kentimizin değerlerini bir bir ortaya çıkartıp değerlere değer katıyoruz. Hepimizin anıları bulunan Cumhuriyet Çocuk Parkı’nın da değerini ortaya çıkardık. Eskiden akşamları ailelerin gelip geçmeye cesaret edemediği parkı her kesimin kullanabileceği hale getirdik. Sanatın, kültürün bir arada olduğu böyle yerleri İzmit halkı hakkediyor. Sadece burada değil, Kültür Tepesi’nde, Yenicuma’ da Fevziye de, Acısu’da da bu değişim oldu. Atatürk heykeli ve saat kulesinin bulunduğu bölgenin eski halini herkes çok iyi bilir. Ata’ya saygı böyle olur. Atamızın önünden başımız dik olarak geçiyoruz. Yaptığımız işlerle İzmit’i Avrupa şehirlerinden çok daha güzel hale getirdik. Hizmette ayrım yapmıyoruz, herkese aynı mesafedeyiz. Herkesin belediyesiyiz. Yaptığımız hizmetlerde parti gözetmiyoruz. İzmit’i sahiden seviyoruz. İş bilenin kılıç kuşananındır. Kentimize, halkımıza hizmet etmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından parkın açılışı yapıldı ve hep birlikte park gezildi.

28 Eylül 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR