Mecliste yasa protestosu

      TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, 13 saatlik mesainin ardından, CHP'li milletvekilleri, uzun çalışma süresini çatal ve bıçaklarla tabaklara vura...

BÜYÜT

 

 

 

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, 13 saatlik mesainin ardından, CHP'li milletvekilleri, uzun çalışma süresini çatal ve bıçaklarla tabaklara vurarak protesto etti. Komisyonda, torba tasarının ilk 9 maddesi kabul edildi. Daha sonra 10. maddenin görüşmelerine geçildi.

 

CHP’LİLERİN TEPKİSİ

CHP milletvekilleri, saat 11.00'de başlayan toplantının 13 saattir devam ettiğini belirterek, toplantıya yarın devam edilmesini istedi. Komisyon Başkanı Recai Berber ise görüşmelere devam edileceğini söyledi. CHP milletvekillerinin ısrarı üzerine Berber, 10. maddenin görüşmelerinin de tamamlanmasının ardından çalışmalara ara verebileceğini belirtti.

 

PROTESTO ETTİLER

Maddenin okunmaya başlanması üzerine CHP Ankara Milletvekili İzzet Çetin, İzmir Milletvekili Musa Çam, İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi, sıralarındaki, daha önce meyve ikram edilen tabaklara çatal ve bıçaklarla vurarak, çalışma süresini protesto etmeye başladı.

 

FAZLA ÇALIŞMA

ÜCRETİ ARTIRILDI

Komisyonda, maden işçilerinin zorunlu fazla çalışma ücretlerine ilişkin değişiklik yapıldı. Tasarıda, fazla çalışma ücreti hesaplamasında belirlenen yüzde 50 oranı yüzde 100 yükseltildi. Diğer bir önergeyle "Yeraltı işlerinde çalışan işçilerin, yeraltındaki çalışma süresi; haftada 36, günde 6 saatten fazla olamaz" hükmündeki "yeraltı işlerinde çalışan işçiler" ifadesi, "yeraltı maden işlerinde çalışan işçiler" olarak değiştirildi. Böylece düzenleme "maden işleri" ile sınırlandırıldı.

20 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR