Emlakçılar oda olmak istiyor

Kocaeli Emlakçılar Derneği (KEM-DER) tarafından gerçekleştirilen seminerde yeni çıkacak emlak yasası, sektörel gelişmeler, KEMDER'in faaliyetleri ve...

Kocaeli Emlakçılar Derneği (KEM-DER) tarafından gerçekleştirilen seminerde yeni çıkacak emlak yasası, sektörel gelişmeler, KEMDER'in faaliyetleri ve Kocaeli'nde emlak odasının kurulması ile ilgili bilgi verildi. Gebze Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi'nde gerçekleşen seminere Bursa Emlakçılar Odası Başkanı Erdal Çelebi, İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizamettin Aşa, Kocaeli Emlakçılar Derneği Başkanı Alpay Hacıoğlu, Kocaeli Emlakçılar Derneği Gebze Temsilcisi Ahmet Özder, Emlakçılar Kocaeli İnşaatçılar, Müteahhitler ve Emlakçılar Derneği (KİMEDER) Başkanı Zeki Gedikoğlu ve çok sayıda katılımcı katıldı.

 

"SAYGINLIK ARTACAKTIR"

Seminerin açılışında konuşan Kocaeli Emlakçılar Derneği Başkanı Alpay Hacıoğlu yaptı. Hacıoğlu, programın mesleklerine sahip çıkmak adına düzenlendiğini dile getirdi. Hacıoğlu, “Yakın bir zaman sonra oda kurmak için gerekli çalışmayı başlatacağız” dedi. Daha sonra konuşan Bursa Emlakçılar Odası Başkanı Erdal Çelebi, mesleğe sahip çıkılması gerektiğini belirterek, “KEM-DER, Türkiye’de birçok odadan daha büyük ve aktif. Bunun için oda olması gerekiyor. Bu sağlanırsa saygınlık daha da artacaktır. Herkes bu mesleği yapmak istiyor. Daha sonra sektörün sorunlarını çözme anlamında adım atmalıyız” diye konuştu.

 

"KIYMETİNİ BİLMELİYİZ"

İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizamettin Aşa ise emlakçılık dendiği zaman kamuoyunda yanlış bir imaj oluştuğunu ifade etti. Aşa, açıklamasında şu sözlere yer verdi: “Bizler bu işten geçimimizi sağlayan insanlarız. Bizim işimiz emekli mesleği olarak biliniyor. İşe başlama şekli sağlıksız bir biçimde oluyor. İş bulamayan, ağzı çok laf yapan veya çok tanıdığım var diyerek bu işe başlanılıyor.”

 

"KOCAELİ’DE ODA KURULMALI"

Açıklamasının devamında meslekleri ile ilgili bilgiler veren Aşa, şöyle konuştu: “Bu ülkede yapılacak en güzel meslek. Bu mesleğin kıymetini bilmeliyiz. Mesleği küçümseyen ve ciddiye almayan insanlar var. Bizler bu insanları içimizden ayırmak için çok mücadele verdik. Bizleri bitirmek için çok çalışmalar yapıldı. Ama hiçbir zaman yılmadık ve yılmayacağız. Oda olması gereken bir Kocaeli var. Şu an için sayıyı istenilen seviye getirdiler” şeklinde konuştu.

21 Eylül 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR