Aslında kendi bindiği dalı kesiyor ama farkında değil!

Kardiyoloji ve İç Hastalıkları Profesörü Dr. Canan Karatay'a muayene olan bir hastasına, Mapfre Genel Sigorta ödemesi gereken muayene ücretini "kontro...

Kardiyoloji ve İç Hastalıkları Profesörü Dr. Canan Karatay'a muayene olan bir hastasına, Mapfre Genel Sigorta ödemesi gereken muayene ücretini "kontrol amaçlı işlem" adı altında ödemiyor. 

Bakın bu durum aracı kurum tarafından hastaya nasıl bildiriliyor.  "Mapfre Genel Sigorta tarafından tekrar değerlendirme sonuçlanmış olup, Muayene işleminin Dr. Canan Karatay tarafından yapılmış olduğu ve bu nedenle faturanın Mapfre Sigorta tarafından kontrol amaçlı işlem olarak değerlendirildiği paylaşılmıştır. Bu uygulama Mapfre Sigorta’nın genel uygulaması olup, bu hekimden gelen faturalar kesinlikle işleme alınmamaktadır." 

Bu ne biçim iştir, bu ne rezilliktir? Siz kalbinizdeki bir sorun veya bir dahiliye hastalığı nedeniyle Canan Hocaya muayene olmaya gidiyorsunuz "Canan Hoca muayene ettiği için" sigorta şirketi ödeme yapmıyor! Bu durum aslında diğer hekimlerden sağlık bakanlığı nezdinde hiçbir farkı olmayan Canan Karatay için negatif ayrımcılıktan başka birşey değildir, hukuki dayanağı olmayan, keyfi ve mesnetsiz bir uygulamadır.    

Aslında  Mapfre Genel Sigorta şirketi kendi bindiği dalı kesiyor ama farkında değil. 

Bu konuyu Mapfre Genel Sigorta yetkililerine ben belgeleriyle anlatayım ki biran önce bu yanlıştan dönsünler. Birilerinin kendilerini ne kadar zarara uğrattığını görebilsinler.

Özel sağlık sigortaları Türkiye'de faaliyet gösterdiğinden beri bizim  özel sağlık sigortamız var. Önceleri “Grup Sağlık Sigortası" bünyesinde sigortalanıyorduk emekli olduktan sonra da “Bireysel Sağlık Sigortası" olarak yaptırıyoruz. Yaklaşık 10 yıla yakın süredir de Okan Çağlar olarak MAPFRE GENEL SİGORTA'nın 0103075605 04524832(A) numara ile sigortalısıyım. Lütfen önceki ve sonraki harcamalarımı bir kontrol etsinler. Ne demek istediğimi çok iyi görecekler. Biz Canan Hocayla tanıştığımızdan beri tüm hastalıklarımızdan kurtulduk. Hatta tiroid ameliyatı bile olmaktan kurtuldum. www.woto.com/tiroid-nodul Canan hoca koruyucu tıbba inandığından hasta olup gidenleri bile bir daha hasta olmamalarını hedefleyerek tedavi eder. Bir sigorta şirketi bundan çok ne isteyebilir? 

Hal böyleyken maalesef bir takım çıkar çevreleri her köşe başını ele geçirmişler. Sistemin döner tekerine çomak soktuğu için Canan Hocaya engel olmaya çalışıyorlar. Haydi ilaç şirketlerini bazı doktorları anlayabiliyoruz da sigorta şirketini anlamakta gerçekten çok zorlanıyoruz.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

08

erol - dış kaynaklı sigorta canan hocaya karşı ise canan hoca dogru yolda demektir o sigorta şirketi havasını alır artık

Yanıtla . 0Beğen 01 Temmuz 15:31
07

flipır - Merhabalar öncelikle

Eger hasta olmazsak sigorta şirketlerine sigorta yaptırmanın bir anlamı kalmayacağı için şirket ödeme yapmıyor kendi çıkarını düşünüyor. Kişi sürekli gelsin ve sigorta yaptırsın mantığı

Yanıtla . 0Beğen 01 Temmuz 15:31
06

fadime - bundan on yıl kadar önce küçük oğlumu abisi acıbadem sigorta yaptırmıştı oğlum idrar yollarını üşütmüştü acıbadem hastanesine sigortası var diye gittiğinde bu hastalık sende yıllardır var diye çatır çatır hemde çok fahiş bir meblağ aldılar oysa oğlumturp gibi geçici bir rahatsızlık acıbademde ölü soyucu gibi allah kimdeyi düşürmesin

Yanıtla . 0Beğen 01 Temmuz 15:31
05

Mehmet Onur - Hocaya yapilan haksizliktir, bilimsel farkli goruslere saygisizliktir. Siz de saglikli yasiyoruz grubunda benim minik basit farkli goruslerime, hic bir hakaret, karalama vs olmamasina ragmen, tahammul edemeyerek, bir uyarida dahi bulunmadan beni blokladiniz. Bu yaptiginiz dogmatik bir hareket, haksizlik ve mualif sesleri kesmek icin ayip bir davranistir. Ne farkiniz kaliyor diger dogmatik yaklasimlardan?

Yanıtla . 0Beğen 01 Temmuz 15:31
04

necati - zaten sigorta şirketleri ödeme yapmamak için bahane arıyor.Ne güzel işte kadıncağız nasıl olsa topa tutulmuş durumda fırsat bu fırsat birde sigorta şirketi bi tekme vursun.

Yanıtla . 0Beğen 01 Temmuz 15:31
03

acı ama gerçek - Sigorta şirketleri genelde zincir hastanelerle ortaktir. Hastaliklari önlerseniz ikisi de çöker. Canan hoca sistemi çökertiyor. Sistemin esası, hasta olacak ve tedavi olacaksın. Herkes kazanacak.

Yanıtla . 0Beğen 01 Temmuz 15:31
02

Şenay Güçlü - Kontrol amacı ile gidilen muayeneler hiç bir şirkette ödenmez. PSA ve mamografi hariç, (40 yaş üstü )

Bu durumun Prof Canan Karatay Hanim ile hiç bir şekilde ilgili değildir.

Önce saglik sigortalarınin neden yapıldığı konusunda bilgi sahibi olmak lazım.

Aracınızın bakımını kaskonuz yapmıyor ancak hasar ödemesini yapıyor gibi bakarsanız daha iyi anlamış olursunuz.

Alttaki linkten hangi durumlarda kullanıp kullanmayacağınız konusunda size yol gösterici olacaktır.

http://www.tsb.org.tr/saglik-sigortasi-genel-sartlari.aspx?pageID=513

Yanıtla . 0Beğen 01 Temmuz 15:31
01

hasan bey - neden canan hocayla bukadar ugrasıyorlar yoksa dogrularımı soyluyor?

Yanıtla . 0Beğen 01 Temmuz 15:31
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR