İnka Plastik belediyeye tepkili

İzmit Belediyesi’nin yol yapım çalışması nedeniyle hammadde deposu ile fabrika arasındaki bağlantının kopması İnka Plastik firmasını isyan ettirdiSefa...

BÜYÜT


İzmit Belediyesi’nin yol yapım çalışması nedeniyle hammadde deposu ile fabrika arasındaki bağlantının kopması İnka Plastik firmasını isyan ettirdi
Sefa Sirmen Sanayi Bölgesi’nde bulunan İlka Plastik, İzmit Belediyesi’nin yol yapım çalışması nedeniyle zor durumda. Yeni fabrikaya geçileceğini belirten İşletme Müdürü İsmail Kara, inşaatın devam ettiğini, ancak İzmit Belediye’sinin süre tanımadığını ifade etti.
“BELEDİYE İYİ NİYETLİ DEĞİL”
Açıklama yapan İlka Plastik işletme Müdürü İsmail Kara “Yeni fabrikaya geçeceğiz. Orası şu an inşaat halinde. Biz İzmit Belediyesi’nden 6-7 ay süre istiyoruz ancak vermiyorlar. Buradan da İzmit Belediyesi’nin iyi niyetli olmadığı anlaşılıyor” dedi. Kanık Grubu’nun üretimde Türkiye’de ilk 500 içinde olduğunu dile getiren Kara, yol için bir çalışma yapılmadan bordür yapılmasının anlamlı olmadığını belirtti. “Bordür yapıldığı takdirde fabrika girişi kullanılamayacak. O zaman da üretim yapamayacağız” diye konuştu. Fabrikada 150’den fazla işçi çalıştığını dile getiren Kara, üretimin durması halinde bu insanların işsiz kalacağını vurguladı. İlka Plastik’in milli bir değer olduğunu ifade eden İsmail Kara, “Yıllık 17-18 bin tonluk kapasitemiz, yüzlerce çalışanımız var. İlka Plastik’in bu ülkeye büyük bir emeği var. Hepsine yazık olacak” diye konuştu.
“6 AY SÜRE İSTEDİK”
Fabrikadaki durumu görmeye gelen İlka Plastik sahibi Şerif Kanık, “Beni hükümet ile parti ile karşı karşıya getirmeye çalışıyorlar” dedi. Çalışmaların ertelenmesine dair Danıştay’dan 23 belgeye sahip olduğunu dile getiren Kanık, bu belgeleri açıklayabileceğini belirtti. “Buralarda hiç ev yokken, mezbahaneden buraya kadar yolu ben yaptım. Allah var yukarda. Allah bunların acısını çıkartır” diyen Kanık, çalışmaların ardından işsiz kalacak personellerinin sorumluluğunun İzmit Belediyesi’ne ait olduğunu söyledi.
“MEMLEKET KEYFİ İDARE EDİLMEZ”
Onurlu, şerefli bir işadamı olduğunu söyleyen Kanık, “Memleket keyfi idare edilmez. Hukuk, adalet, yasa tanımayan bir Belediye Başkanı, sonra çıkıp hesap veriyor. Herkes susuyor o tek başına konuşuyor. Öyle hesap verilmez. Gelsin benim çalışanlarıma hesap versin” dedi. Çalışmaların ertelenmesi için Danıştay’a başvurduklarını dile getiren Kanık “Danıştay kararları ile bu çalışmaların yapılmaması gerekiyor. Ancak İzmit Belediyesi çalışmalara devam ediyor. Güneş çarığı sıkıyor, sarık ayağı” şeklinde konuştu. Mücadelesine sonuna kadar devam edeceğine vurgu yapan Şerif Kanık “Bu memleketin bana ihtiyacı yoksa benim Belediye Başkanı’na hiç ihtiyacım yok. Bu benim koltuğum ve benim koltuğum onlarınki gibi emanet değil. Davamı sonuna kadar savunacağım, öleceğimi bilsem de mücadelemden vazgeçmeyeceğim” diye konuştu.
BORDÜR YAPILMASINI İŞÇİLER ENGELLİYOR
Çalışmalara gelen yıkım ekipleri, işçilerin engeliyle karşılaştı. İlka Plastik çalışanları, üretimin durmaması için iş makinelerinin önüne geçerek bordür yapılmasını engelledi. Belediye ekipleri çalışmalara fabrika girişinin yanından başladı.

22 Ekim 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR