CHP’li gençlerden beklenmeyen ziyaret

Laiklik karşıtı söz ve eylemlerin odağı olduğu gerekçesiyle kurduğu dört parti de kapatılan Necmettin Erbakan’ın vefatı üzerine genel başkanı olduğu S...

BÜYÜT

Laiklik karşıtı söz ve eylemlerin odağı olduğu gerekçesiyle kurduğu dört parti de kapatılan Necmettin Erbakan’ın vefatı üzerine genel başkanı olduğu Saadet Partisi İl Gençlik Kolları’na CHP’li gençlerden beklenmeyen bir ziyaret gerçekleşti.

CHP İl Gençlik Kolları, siyasi hayatı boyunca laiklik karşıtı söz ve eylemlerin odağı haline gelen ve şeriatı kastettiği öne sürülen bir konuşmasında Adil düzen kanlı mı gelecek tatlı mı? sorusunu soran Necmettin Erbakan’ın vefatı üzerine Saadet Partisi İl Gençlik Kolları Teşkilatı’na taziye ziyaretine gitti. CHP’li gençler, yaklaşık bir saat SP binasında kalarak ortak siyaset üretebileceklerini öne sürdükleri SP Gençlik Kolları’yla sohbet etti. Bir taziye ziyaretinden çok birlik ve beraberlik ziyareti olarak objektiflere yansıyan görüşme her iki parti gençlerinin de olumlu mesajlarıyla devam etti.

YAŞARKEN İNSANLAR SUÇLANABİLİYOR
CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Umur Bakkal, Necmettin Erbakan’ın vefatından duyduğu üzüntüyü şu cümlelerle ifade etti “Acı bir olayı paylaşmak için bir araya geldik. Keşke normal zamanlarda da bir araya gelsek. Başka partinin, başka düşüncenin sahibi de olsak ülkemiz adına yapılanları unutmuyoruz. Bazı insanların değeri öldükten sonra anlaşılıyor. Yaşarken insanlar suçlanabiliyor, düşünceleri anlaşılmıyor. Kendi fikrimizi savunurken karşımızdakileri yeterince değerlendirmiyoruz. Hoca kendini ispatlamış bir insandı. Bu kenti ilerde beraber yöneteceğiz. Baştan reddeden değil, insanlık paydasında buluşan bireyler olacağız. Ortak faydaları ön plana çıkarıp gerçek düşmanı tanıyarak hareket etmeliyiz.”

HOCAMIZA NASIL GERİCİ DENİR?
Bakkal’ın samimi konuşmasının ardından dostane bir açıklama yapan SP İl Gençlik Kolları Teşkilatlanma Başkanı Ali Paköz, ise şunları söyledi “Cenazeye eşlik eden büyük bir kalabalık vardı. Hala ziyaretler devam ediyor. Erbakan dünyaya mal olmuş bir lider. Her ülkenin kendine has sermayesi var. Hocamızda bu siyaset sistemini benimsemişti. Azmi çok büyük, Konya’da bağımsız olarak 2 milletvekili çıkaracak oy aldı. Aynı gemide yer alıyoruz fakat uluslararası dönen oyun var. Hocamız bunu dile getirdiği zaman gerici diye yakıştırmalar yapılıyordu. Refah-Yol zamanında eğitime ayrılan bütçeyi 8 trilyona çıkardı. Hocamıza nasıl gerici denir?” Taziye ziyareti lokum ikramının ardından sona erdi.

04 Mart 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR