Sahipsiz havyanlar yararına kermes

Sahipsiz hayvanlar yararına Gebze Kent Meydanı’nda düzenlenen kermes ilgi ile karşılandıKocaeli Kent Konseyi Doğa ve Hayvan Hakları Çalışma Grubu ve D...

BÜYÜT


Sahipsiz hayvanlar yararına Gebze Kent Meydanı’nda düzenlenen kermes ilgi ile karşılandı
Kocaeli Kent Konseyi Doğa ve Hayvan Hakları Çalışma Grubu ve Doğayı Hayvanları Koruma Derneği (DOHAYKO) Kocaeli İl-İlçe Temsilcilerinin işbirliği ile Gebze Kent Meydanı’nda sahipsiz hayvanlar yararına bir kermes düzenledi. Organizasyon komitesi yaptığı açıklamada, kermesten elde edilen gelirle sokak hayvanlarına ilaç ve mama yardımı yapılacağını bildirildi.
HAYVAN HAKLARI
Kocaeli Kent Konseyi Doğa ve Hayvan Hakları Çalışma Grubu Başkanı ve aynı zamanda DOHAYKO Kocaeli İl temsilcisi Selma Platin Pek, DOHAYKO Gebze Yetkilisi Fatma Seren, Kent Konseyi üyesi Emrah Bakir, Seher Çelik, Ezgi Doğan, Karamürsel DOHAYKO temsilcisi Canan Erdemir, Karamürsel Kent Konseyi Üyesi Nilgün Demirdöğen, DOHAYKO Gölcük temsilcisi Asiye Filiz, Arzu Nazan Kulluk, Zeynep Ketboga, Aydanur Koralp, Gebze RM Veterineri Fevzi Karabıyık, Kocaeli Kent Konseyi Proje Koordinatörü Fazile Özkurt; yapmış oldukları açıklamada; Kocaeli Kent Konseyi Doğa ve Hayvan Hakları Çalışma Grubu ve DOHAYKO olarak amaçlarının; Kocaeli’ndeki doğal alanların korunmasını, ekolojik denge unsuru ve besin zincirinin halkalarından olan hayvanların yasama haklarına saygı duyulmasını, özellikle de 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nun tüm yönleri ile hayata geçirilmesini sağlamak ve toplumumu hayvan hakları konusunda bilinçlendirmek olduğunu ifade ettiler.
TOPLUM DUYARLILIĞI
Grup Başkanı Selma Platin Pek ayrıca; “Çalışma grubu olarak; kent yönetiminde söz sahibi olan tüm resmi kurumlar, sivil toplum örgütleri ve toplumumuz ile birlikte her geçen gün daha çok özlem duyduğumuz yaşanabilir bir çevreye sahip olma, ekolojik dengenin en önemli unsuru olan hayvanların korunması, toplumumuzun konuya olan duyarlılığını artırmak için çalışmalarımızı aralıksız sürdürmekteyiz” dedi. Bu kapsamda geçtiğimiz ay Karamürsel’de, ardından Gebze Kent Konseyi ve Gebze Belediyesi işbirliğiyle Gebze Kent Meydanı’nda hazırladıkları sosyal programlarla hayvan sevgisinin önemini vurgulamak için bir araya geldiklerini söyleyen Pek, tüm vatandaşları hayvanların korunması konusunda duyarlı olmaya davet ettiklerini dile getirdi.
HAYVANSEVERLER YALNIZ BIRAKMADI
Gebze Kent Meydanı’nda DOHAYKO, Gebze Belediyesi ve Gebze Kent Konseyi işbirliğinde sokak hayvanlarına ilaç ve mama temini için yapılan kermese; Vali Yardımcısı Şükrü Çakır, Gebze Kent Konseyi Başkanı İbrahim Güngör, Gebze Kent Konseyi Genel Sekreteri A. Esat Ural ile Gebzeli hayvanseverler yoğun olarak katıldı.

02 Ekim 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR