MARBİLTEK, çalışmalarını sürdürüyor

Geçtiğimiz Temmuz ayında ilk kongresini gerçekleştiren Doğu Marmara Bilişim Teknolojileri kümelenmesi  (MARBİLTEK) Kocaeli Büyük Şehir Belediyesi Ulu...

BÜYÜT

Geçtiğimiz Temmuz ayında ilk kongresini gerçekleştiren Doğu Marmara Bilişim Teknolojileri kümelenmesi  (MARBİLTEK) Kocaeli Büyük Şehir Belediyesi Uluslararası Fuar Alanı’nın yeniden fuarlara açılması ve şehre tekrar kazandırılması amacıyla, düzenlendiği Sanayi Teknoloji (SANTEK ) fuarında stant açtı. 140 firma ve 20 STK’nın katılımı ile yapılan fuardaki sanayi ve teknoloji firmalarını bilgilendiren MARBİLTEK,  temsilcileri kümelenme hakkında tanıtım yaptı. Derneğin çalışmalarının faydalı olduğunu ileten, firma yetkilileri derneğe kayıtlarını yaptırdı.


REKABET GÜCÜNÜ ARTTIRACAĞIZ

MARBİLTEK Dernek Başkanı Fikret Bulat, fuarla ilgili yaptığı açıklamada,  “Doğu Marmara bölgesinde oluşturulması düşünülen bilişim ve teknolojileri kümelenmesi, ne bir dayanışma derneği, ne de sektörel bir denektir. MARBİLTEK, bilişim teknolojileri alanında Doğu Marmara Bölgesinin uluslar arası düzeyde rekabet gücünün arttırılmasına katkı sağlayabilecek tüm aktörlerin oluşturulacak kısa, orta ve uzun vadeli stratejilerin hayata geçirilmesi için birlikte çalışmalarına olanak sağlayacak bir oluşumdur” dedi.


FİRMALARI BİLGİLENDİRDİK
Dernek Başkanı Fikret Bulat “Amacımız Doğu Marmara’da faaliyet gösteren bilişim sektörünü, kamu kurumlarını, üniversiteleri, özel sektörü ve bağlı diğer sektörler/temsilcilerini Bölgemizin orta ve uzun vadeli gelişmesine yön vermek amacıyla, bir çatı altında aynı hedef doğrultusunda toplamak. Bu amaçla bu fuarda yerimizi alarak firmaları ve STK’ları bilgilendirdik”dedi.

30 Eylül 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR