Tarhan’dan gövde gösterisi

CHP’de Büyükşehir için bir isim daha yarışa katıldı. Gebze bölgesinin en etkili isimlerinden biri olan sanayici Tahsin Tarhan, dün düzenlediği basın t...

BÜYÜT


CHP’de Büyükşehir için bir isim daha yarışa katıldı. Gebze bölgesinin en etkili isimlerinden biri olan sanayici Tahsin Tarhan, dün düzenlediği basın toplantısı ile Büyükşehir aday adaylığını açıkladı

CHP’de ilçe belediye başkan adaylarının belirlenmesinin ardından gözlerin çevrildiği Büyükşehir Belediyesi için bir isim daha resmi başvurusunu yaptı. Partinin önemli isimlerinden biri olan işadamı Tahsin Tarhan, dün düzenlediği basın toplantısı ile aday adaylığını açıkladı.

ADAYLAR DA KATILDI
KYÖD Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen başvuru törenine CHP Amasya Milletvekili Ramiz Topal, CHP Denizli Milletvekili İlhan Cihaner, İl Başkanı Yalçın Kuşkan, CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım, CHP Gebze İlçe Başkanı Sedat Tatar, Körfez İlçe Başkanı Mehmet Miroğlu, CHP’nin Büyükşehir aday adayları Keramettin Gençtürk, Ali Akdemir, İzmit adayı Sefa Sirmen, Körfez adayı Prof. Dr. Reşat Başar, Kandıra adayı İsmail Sarıca, Derince adayı Hakan Savaş, meclis üyesi Fahri Örengül, KYÖD Başkanı Haşmet Belen ve eski milletvekili Hilmi Develi katıldı.

KUŞKAN ÇOK İDDİALI
Tahsin Tarhan’ın anlatıldığı sinevizyon gösteriminin ardından il başkanı Yalçın Kuşkan, CHP olarak tüm ilçelerde ve Büyükşehir’de iddialı olduklarını söyledi. CHP’ye uzun yıllardır hizmet ettiğini dile getiren Tahsin Tarhan ise, “Sol ve sosyalist kimliğim ile bugüne kadar yaptığım işlerde başarılı oldum. Çocuklarımıza gaz sıkanlara karşı çalışacak ve Büyükşehir’i alacağız. Bu bir aydınlanma ve demokrasi hareketidir” diye konuştu.

KİMLİKSİZ BİR ŞEHİR OLDUK
Kocaeli’nin geride kalan 10 yılda kimliksiz bir şehir haline geldiğini dile getiren Tarhan, “Bu böyle devam ederse maalesef ki önce Körfez’i, sonra bütün şehrimizi kaybedeceğiz. Sanayinin öneminin farkındayım. Ancak maalesef bölgemiz rant uğruna telef edilecek. Biz ise şehrimiz kültür sanat ve spor kenti haline getirerek, Kocaeli’ni ayağa kaldıracağız” dedi.

SOSYAL DEMOKRAT YÖNETİM
Sözü, atılan sloganlar nedeniyle sık sık kesilen Tahsin Tarhan, Kocaeli’de sosyal demokrat yönetime ihtiyaç olduğunu ifade ederek, “CHP’nin yerel yönetimi ile bugünkü yönetim arasındaki fark, CHP İZGAZ’ı yapar, AKP satar. Ulaşın sorunundan bahsetmeye gerek bile yok. Öğrencilerin yurt sorununa çözüm üretilemedi. Yol yapmak ve çöp toplamak gibi asli görevlerini proje olarak sunan bir yönetimden bir şey yapmasını beklemek mümkün değil. Bütün bunlara karşı CHP bayrağını 12 ilçede de dikmek ve bu yönetime baş kaldırmak için Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylığımı açıklıyorum” açıklamasında bulundu.

KOCAELİ, HALKININDIR
Açıklamasında Kocaeli’nin merkezi olarak işaret ettiği İzmit’in 30 Mart’ta hak ettiği yönetime kavuşacağına da inandığını söyleyen Tarhan, sözlerini şöyle bitirdi: “Esnafımız, emeklimiz ve işçilerimiz mutsuz. Sanayicimiz güvensiz. Bunların hepsine dur diyeceğiz. Kocaeli'nde özlediğimiz sol, demokrat ve halkçı iktidarı yaratmanın fırsatı doğmuştur. Kocaeli hepimizin. Onun için diyoruz ki; ferman padişahınsa sokaklar Kocaeli halkınındır” Tarhan’ın konuşması, izleyiciler tarafından uzun süre alkışlandı.

08 Aralık 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR