Öldürülenler insan ölen ise insanlıktır

    ÜYE OLMAYA DAVET EDİYORUZ Şube Başkanı Bülent Gökmen, taşeron işçileri sendikaya üye olmaya davet etti.  Bülent Gökmen, “Sağlık ve Sosyal Hizmet...

 

 

ÜYE OLMAYA DAVET EDİYORUZ

Şube Başkanı Bülent Gökmen, taşeron işçileri sendikaya üye olmaya davet etti.  Bülent Gökmen, “Sağlık ve Sosyal Hizmetler işkolunda çalışan tüm hastane ve sosyal hizmet çalışanı kadrolu ya da taşeron işçilerimizi sendikamıza üye olmaya davet ediyoruz. Emin olun, taşeronların çalıştığı birçok hastanede toplu iş sözleşmesi yaptık ve işçiler kazanmıştır” dedi. Gökmen, “Bunlara örnek İstanbul, Trabzon, Konya gibi şehirlerimizdeki hastanelerdir” diye ekledi.

 

ÇÖZÜLDÜĞÜNÜ GÖRÜYORUZ

Sözlerine devam eden Gökmen, “Bugünlerde yürürlüğe konacak olan torba yasada kamuda çalışan taşeron işçilerimizin beklentilerini tam anlamı ile karşılamadığını görüyoruz.  Tarafımıza gelen bilgiler doğrultusunda en büyük sorunlardan biri olan kıdem tazminatı ve yıllık izin sorunlarının çözüldüğünü görüyoruz.  Ama beklentimiz bilindiği üzere güvenceli bir iş ve sendikal örgütlenmenin önünde duvar olan taşeronda işkolu engelinin de bitmesidir” dedi.

KUR'AN-I KERİM DAĞITILDI

Bülent Gökmen son olarak, “Savaş askerlerle yapılır. Savaş silahı taş olanlarla değil, atomu, füzesi, tankı, topu olanlarla yapılır. Ey dünya ülkeleri; öldürülenler insan ölen ise insanlıktır. Söyleyin insanlığı öldürürken seyirci oluyorsunuz da yarın biz adalet dağıtıcılarız dediğinizde kimleri inandıracaksınız. Bütün bunları da kendinize sorun ve bu zulmün bitmesi için uğraşın” şeklinde konuştu. Yapılan açıklamanın ardından Ramazan ayı ve Kadir Gecesi münasebetiyle dernek üyelerine Kur'an-ı Kerim dağıtıldı.

22 Temmuz 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR