“Partimiz kazandı”

İzmit’teki ön seçim sonuçları alınıp Sefa Sirmen’in aday olarak belirlenmesinden sonra diğer adayları “Partimiz kazandı” diyerek birlik beraberlik mes...

BÜYÜT

İzmit’teki ön seçim sonuçları alınıp Sefa Sirmen’in aday olarak belirlenmesinden sonra diğer adayları “Partimiz kazandı” diyerek birlik beraberlik mesajı verdiler ve desteklerinin süreceğini belirttiler
İzmit Belediye Başkanlığına aday olmayı hak kazanan Sirmen büyük bir coşkuyla karşılandı ve aday adayları ile el ele görüntü verdi. Sirmen’in 2021 oy almasının yanı sıra diğer aday adaylarından Hikmet Erenkaya ise 1240 oyla ikinci sırada, Cüneyd Özkürkçügil ise 692 oyla üçüncü sırada yer aldı. Sirmen’in partililer tarafından belediyeye aday olarak gösterilmesi hakkında kısa açıklamalarda bulunan aday adayları, sonucun parti hakkında hayırlı olmasını dilediler.
“ADAYIMIZLA OMUZ OMUZA OLACAĞIZ”
İzmit Lisesi’nde oy kullanan CHP’li partililer İzmit Belediye Başkan adayını Sefa Sirmen olarak belirledi. Sirmen’in aday gösterilmesi hakkında Fahri Örengül, Cüneyd Özkürkçügil ve Ertuğrul Akalın açıklamalarda bulundular. Mücadele edeceklerini ve aday ile omuz omuza olacaklarını söyleyen Akaln, “Partimiz ne görev verirse onu yapacağız. Sözümüz vardı ve kim aday çıkarsa onunla olacağımızı söylemiştik” dedi.
“SEÇMEN TABANIM SİRMEN İLE ERENKAYA TARAFINDA”
Aday hakkında yorum yapan bir diğer isim ise olan Örengül, “Sefa Sirmen aslında benden sonra aday adaylığını açıkladı. Seçmen tabanımın çoğu Sirmen ile Erekaya tarafına kaymış durumda. Bunlar parti içi meseleler. Çalışmaya devam edeceğim, benim için sıkıntı yok” dedi. Seçimin ertesi gün basın bildirisiyle açıklamada bulunan Örengül, “Bu seçimde partililerimize yenileşme, adayda değişim önermiştik. Ancak parti üyelerimizin yenileşmeden çok, iki eski Büyükşehir Belediye Başkanı arasında bir tercihe zorlandığı ve seçimin bu şekilde şekillendiği görülmektedir” dedi. Bunun dışında yöresel bazı etkilerle oy kullanıldığı, üyelerin bu anlamda da şekillendirilmeye çalışıldığını ifade ede Örengül, aday kim olursa olsun Büyükşehir ve İzmit’i kazanarak yeniden sosyal demokrasiyi kente hakim kılmak sorumluluğunun olduğunu ifade etti.
“KİMSENİN KAPI KULU OLMAM”
Konuyla ilişkin açıklamalarda bulunan Cüneyd Özkürkçügil sonucun partiye hayırlı ve uğurlu olmasını diledi. Özkürkçügil, “Sonuca partililerimiz karar verdi. Hepimizin saygı duyması gerekiyor. Daha önce de söylediğim gibi, kimsenin kapıkulu olmam ama örgütümün emirlerini yerine getiririm” dedi.
“KİŞİLER BENİ PEK BAĞLAMIYOR”
Durum ile ilgili bir diğer yorum yapan aday adayı Fatma Kaplan Hürriyet ise, partinin emekçileri olduklarını, her daim aday olmasa da bir nefer olarak çalışacağını söyledi. Kaplan, “Kişiler değil parti önemlidir. Ben partinin 6 okuna bağlı olarak siyaset yapıyorum. Aday olmazsam mahalle sözcüsü olarak hizmetteyim. Sözüm hâlâ geçerlidir” dedi ve mahallesi olan Mehmet Ali Paşa’da komite toplantılarının yapılacağını da açıkladı. Kaplan son olarak, “Kırılmadan, dökülmeden devam edeceğiz. Hedefimiz iktidar olmak, bu yüzden kişiler beni pek bağlamıyor. Sonuna kadar da sözlerimin arkasındayım” dedi. Diğer aday adayı Aysun Özcan Erenkaya, Hakan Tanta ve Hikmet Erenkaya’ya ise ulaşılamadı.

28 Ekim 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR