Vali Topaca: OSB içinde kalan mahalleler taşınacak

Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Dilovası'nda sanayinin içinde kalan Yeni Yıldız ve Fatih mahallelerinin taşınacağını söyledi. Vatandaşlar, taşınma kararı...

BÜYÜT

Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Dilovası'nda sanayinin içinde kalan Yeni Yıldız ve Fatih mahallelerinin taşınacağını söyledi. Vatandaşlar, taşınma kararında haklarının tam verilmesini isteyerek bu konuda yetkililere güvenmek istediklerini belirttiler.

2011 SONUNDA BİTECEK
İki mahalle için Yeni Yıldız ve Fatih Mahallelerinin kamulaştırılması için hazırlık yaptıklarını belirten Kocaeli Valisi Ercan Topaca, sanayinin içinde kalan bu iki mahallenin taşınacağını söyleyerek “ Bu iki mahallenin taşınması için bir çözüm bulacağız . Kamulaştırma söz konusu olunca değerinden fazla para isteniyor. Hem mahalle sakinlerimizin hem de DOSB’un makul olmasını isteyeceğiz. Bu yıl içinde bunu gerçekleştireceğiz. İlçedeki çevre kirliliğinin 2000 yılına oranla daha az olduğunu söyleyen Vali Topaca, Dilovası sanayinin yoğun olduğu yerlerden biri. Coğrafi olarak ta çanak konumunda. Günde 120 bin araç geçişi var. Biz her türlü önlemi almaya gayret gösteriyoruz.” dedi.

Yeni Yıldız Mahallesi bir an önce taşınmalı.
Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman ise iki mahallenin taşınması için Vali Topaca ve OSB yönetimi ile bir araya geldiklerini belirtti. Yeni Yıldız Mahallesi’nin mutlaka taşınması gerektiğini savunan Yaman, “Mahalle OSB arazisi içinde kaldığı için hizmet götüremiyoruz. Bu nedenle bir an önce taşınması ve orada yaşayan halkın hizmete kavuşması gerekiyor. Fatih Mahallesi ise 2/B arazisi içinde olduğu için şu anda orada büyük bir sıkıntı yok” dedi.

11 Şubat 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR