TÜRKKAN: SAKIN OLA BORÇLANMAYIN

Genel seçimler öncesinde Horzum Köyü’ne giderek oy isteyen MHP Milletvekili Lütfü Türkkan, “Seçimden sonra geleceğim” sözünü tuttu. Önceki akşam köylü...

BÜYÜT

Genel seçimler öncesinde Horzum Köyü’ne giderek oy isteyen MHP Milletvekili Lütfü Türkkan, “Seçimden sonra geleceğim” sözünü tuttu. Önceki akşam köylünün ayağına giden Türkkan bir de nasihatte bulunarak, “Sakın ola borçlanmayın” dedi

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, genel seçimler öncesinde köylüye verdiği sözü tuttu. Seçimlerden önce gittiği Horzum Köyü’ndeki köylüden oy isteyen ve seçimlerden sonra köye teşekkür amaçlı gelerek köylünün sorunlarını dinlemeye söz veren Milletvekili Türkkan, önceki akşam söz verdiği köylünün ayağına gitti. Lütfü Türkkan’ın ziyaretine İl Başkanı Celalettin Yaylak, İzmit İlçe Başkanı Kaan Dilmen ve partililer eşlik etti.

DOST TAVSİYESİ
Kıraathanede köylülerle bir araya gelen Lütfü Türkkan’ı Köy Muhtarı İsmail Kamış ve beraberindeki köy heyeti karşıladı. Ankara’daki çalışmalarını, hükümetin uygulamalarını, iç ve dış politika üzerine köylüler ile uzun bir sohbet eden Türkkan, “Siz benim efendimsiniz” dediği köy büyüklerine bir arkadaş tavsiyesinde bulunarak, “Benden size bir siyasetçi değil, bir dost tavsiyesi; sakın ola borçlanmayın” diye konuştu.

TÜRKKAN YATMIYOR
Türkkan, Ankara’daki çalışmalar hakkında konuşarak, “Türkkan Ankara’da yatmıyor. MHP’yi Kocaeli’nde tek başıma temsil ediyorum ve meclise sürekli katılıyorum. Kocaeli’nin sorunlarını meclise taşıyorum. Mecliste her zaman söz alıyorum. Söz almadan önce de bilgi sahibi olmak, çalışmak gerek. Orada boş kumbara gibi olmanın anlamı yok. Bu yüzden söz alacağım konu ve gündem hakkında uzun uzun çalışıyorum” dedi.

SEÇİMLER 2013’TE
Ziyaretinin hem teşekkür hem de köy halkını dinlemek için gerçekleştirdiğine dikkat çeken Milletvekili Türkkan yerel ve genel seçimler hakkında da konuşarak, “Belediye seçimleri 2014’ten 2013’e alınacak gibi. Bu benim kişisel tahminim. Diğer bir konu ise Cumhurbaşkanlığı seçimi. Anayasa mahkemesi 7+5 şeklinde düzenleme yaparak Cumhurbaşkanının yolunu açabilir” açıklamalarında bulundu.

TERÖRLE PAZARLIK OLMAZ
Köylüye nasihatlerde bulunan ve onları dinleyen Lütfü Türkkan, “Sakın ola borçlanmayın. Borç adamı çökertiyor. Çok paranızın olmaması önemli değil ama borç adamın hayatını bitiriyor. Bu yüzden borçlanmayın” dedi. Terör örgütü ile müzakere ve genel af üzerine de konuşan Türkkan, “Terörü bir türlü bitiremediler. Deneme yanılma ile bu işi çözmeye çalışıyorlar. Terörler pazarlık olmaz. Genel affı mecliste sordum kimsenin sesi çıkmadı” dedi.

KÖYLÜDEN OY İSTEDİ
Konuşmasının son bölümünde Türkiye üzerinde oynanan oyunları bozmak için köylünün oyunu isteyen Milletvekili Lütfü Türkkan, “Biz size, bizi seçimlerden sonra burada görmezseniz bizi kovun dedik. Bu ilk ziyaretimiz ama son olmayacak. Ben ve teşkilatım köylüden beslenmeye geldik. Kuru pasta da istemiyoruz. Sizinle sohbet etmek bize yeter, bizi besler açıklamalarında bulundu.

28 Mayıs 2012 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR