Özel Gülistan İlkokulu açıldı

Özel Kocaeli Gülistan İlkokulu’nun açılışı dün yapılan törenle gerçekleştiBekirpaşa eski Belediye Başkanı Abdullah Köktürk’ün kurucularından olduğu Gü...

BÜYÜT


Özel Kocaeli Gülistan İlkokulu’nun açılışı dün yapılan törenle gerçekleşti
Bekirpaşa eski Belediye Başkanı Abdullah Köktürk’ün kurucularından olduğu Gülistan İlkokulu, 2013-2014 eğitim öğretim dönemi için gerekli öğretmen atamalarını zamanında yaparak bütün hazırlıklarını tamamladı ve okul açılışını gerçekleştirdi. Gülistan İlkokulu İzmit Rabia Hatun Kız Kuran Kursu’nun yanında bulunan Yeşilova Mahallesi’nde 6.000 metrekarelik bir bahçede, 1.000 metrekarelik yerleşim yeri ile 5.000 metrekarelik kapalı alana sahip olmakla beraber, okulda 35 derslik, 1 mutfak, 2 yemekhane, 2 spor salonu, 1 konferans salonu, 1 sığınak, bilgisayar dersliği, teknik derslik, görsel sanatlar dersliği, müzik dersliği, yabancı dil dersliği bulunuyor. Açılışa İzmit Kaymakamı Osman Kaymak, Vali Yardımcısı Şükrü Çamur, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti İl Başkanı Mahmut Civelek, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kazım Kurtoğlu katıldı. Açılış töreni anaokulu çocuklarının şiirleri, dans ve semazen gösterileriyle başladı. Gösterilerden sonra protokol açılışı gerçekleştirdi.
“ÖNCE İNSAN SONRA LİDERLER YETİŞİR”
Gülistan İlkokulu’nun anasınıfı kısmında 200 öğrenci kayıtlı olarak eğitim öğretime devam ediyor ve çocuklara 8 anasınıfı öğretmeni 8 tane de yardımcı anne hizmet veriyor. İlkokul kısmında; 4 sınıf öğretmeni, 3 branş öğretmeni, 4 mutfak personeli ve 3 kat görevlisi olmak üzere toplam 31 personel hizmet veriyor. Açılıştan önce konuşmasını gerçekleştiren okul müdürü Halil Mutlu, “Okulumuz ‘Önce insan, sonra liderler yetişir’ sloganıyla yola çıkmış, bu amaca ulaşmak için kendisine hedefi olan, hedefine koşan, ama asla yarış atı olmayan nesiller yetiştirmeyi amaç edinmiştir” dedi.

“İNANÇLI NESİLLER YETİŞTİRMELİYİZ”
İlke olarak kendilerine; faaliyetlerde sosyal fayda ve önce insan temelli olmayı belirlediklerini söyleyen Gülistan İlkokulu Müdürü Halil Mutlu, “Değişimin, gelişim olduğunun farkında olan liderler yetiştirmek için yola çıktık” dedi. Sonrasında söz alan İbrahim Karaosmanoğlu, “Gülistan Gül Bahçesi anlamına geliyor. Her şeyimiz eğitimle mümkün. Geleceği güven altın almak istiyorsak çocuklarımızı inançlı insanlar olarak yetiştireceğiz. Nesilleri hayırlı nesiller olarak yetiştireceğiz” dedi.

26 Eylül 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR