Başiskele kişisel gelişim ve iş motivasyonunu önemsiyor

Başiskele Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün hizmet içi eğitim seminerleri kapsamında yöneticilere, yöneticilik işinin kapsamı, ana...

BÜYÜT

Başiskele Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün hizmet içi eğitim seminerleri kapsamında yöneticilere, yöneticilik işinin kapsamı, ana unsurları, kullanılan başlıca teknik ve süreçler, çağdaş yönetim teknikleri konusunda Prof. Dr. Ali Halıcı tarafından bilgiler verildi. Seminerin ikinci gününde ise Prof. Dr. Özcan Yağcı etkili iletişim konularında bilgiler aktardı.

 

Başiskele Belediyesi, personelin kişisel gelişimi ve iş motivasyonunu arttırmak, vatandaşla ilişkilerini ve çözüm odaklı hizmet yaklaşımını geliştirmek amacıyla gerçekleştirdiği eğitim seminerlerine devam ediyor. Personelin yanı sıra yöneticilerinde eğitim almasına olanak sağlayan Başiskele Belediyesi konularında uzman iki önemli konuşmacıyı ağırladı. İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen seminer The Ness Otel’de gerçekleşti.

 

Seminerin ilk gününde Başkent Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ali Halıcı Çağdaş yönetim teknikleri konularında bilgiler aktardı. 20 yıl önceki yönetim anlayışı ile 10 yıl önceki yönetim anlayışı arasında ve de 10 yıl öncesiyle bugün ki yönetim anlayışı arasında çok değişen gelişmeler olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Ali Halıcı “Günümüz yönetim sistemi ve günümüz insanı ile nasıl bir yönetim tarzının daha başarılı sonuçlar vereceğini tartıştıklarını, bunun için de liderliğin ön plana çıktığını anlattı. İyi bir yöneticinin aynı zamanda iyi bir lider olması gerektiği konusunda vurgular yapan Prof. Dr. Ali Halıcı kültürel özelliklerimiz bizim yönetim tarzlarımızı belirleyen temel unsurlardan biridir, bunu da göz önüne alarak daha yüksek performanslı ve daha verimli bir kurum oluşturabiliriz. dedi.

 

Başiskele Belediyesi  Başkan Yardımcıları ve Birim Müdürlerinin katıldığı seminerin ikinci gününde ise Başkent Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Özcan Yağcı bir sunum gerçekleştirdi. Prof. Dr. Özcan Yağcı “Gerçekten Başiskele Belediye Başkanımız Hüseyin Ayaz kendisini işine adamış bir kadroyla çalışıyor. Bu anlamda Başiskele halkının şanslı olduğunu düşünüyorum Her şeyin temeli iletişimdir. İletişimle bağlantılı kurumsal aidiyet, kurum kültürü ve itibar yönetimi üzerine yöneticilerimize anlatımlarda bulunduk” dedi.

24 Şubat 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR