Öğretmenler canlı performans sergileyecek

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında müzik, görsel ve plastik sanatlar, şiir okuma ve standup-skeç-drama br...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında müzik, görsel ve plastik sanatlar, şiir okuma ve standup-skeç-drama branşlarında öğretmenlere yönelik yarışma düzenledi. Kocaeli’de görev yapan öğretmenlerin katılabildiği ve yeteneklerin canlı performansla sergileneceği yarışma için başvurular başladı. Başvuruların son tarihi ise 16 Kasım.
 
ÖĞRETMENLER GÜNÜ’NE RENK KATACAK
Kocaeli’de örgün ve yaygın eğitim kurumlarında görev yapmakta olan sözleşmeli, ücretli öğretmenler ve usta öğreticilerin katılabildiği yarışma, öğretmenlerin yeteneklerini gösterme fırsatı sunuyor. Öğretmenler Günü’ne farklı bir anlam katacak yarışma enstrüman ve vokal olarak Müzik, serbest teknik resim, karikatür ve süsleme sanatları: hat-ebru, heykel vb olarak görsel ve Plastik Sanatlar, şiir okuma ve standup-skeç-drama branşlarında gerçekleştirilecek.
 
CANLI OLARAK SAHNELEYECEKLER
Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı’nın düzenlediği yarışmaya en fazla 1 branşta katılabilinecek. “Sahne Öğretmenlerin”  adlı yarışma 19-20 Kasım tarihlerinde Süleyman Demirel Kültür Merkezi’ndeki seçici kurul toplantısında sonuçlanacak.
 
BİRİNCİLERE 2 BİN LİRA
Her dalın birincisine 2 bin ve mansiyon ödülüne bin lira verileceği renkli yarışmada dereceye girenler 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde performanslarını canlı olarak ortaya koyacak.
 
MÜRACAAT NUMARALARI
Seçici Kurul üyeleri ve onların birinci derece yakınlarının katılamayacağı yarışmaya müracaat için Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı’nın 318 16 75/ 79 telefon numaralarından bilgi alınabiliyor.
 
Yarışmanın diğer şartları ise şu şekilde;
 
[list]
[*]Yarışmada sergilenecek performans müzik şiir okuma ve standup-skeç-drama dallarında  en fazla 5 dakikayla; görsel ve plastik sanatlar (serbest teknik resim , karikatür ve süsleme sanatları:hat-ebru heykel..vb) dalında ise en fazla 10 dakikayla  sınırlı tutulmalıdır.
[/list]
 
[list]
[*]Konu seçimi, rencide edici olmaması ve suç unsuru taşımaması dikkate alınmak koşuluyla, serbesttir.
[/list]
 
[list]
[*]Yarışma koşullarına uymadığı belirlenen başvurular yarışma dışı bırakılacaktır.
[/list]
 
[list]
[*]Katılımcı, yarışma başvurusundaki bilgilerin tümüyle kendisine ait olduğunu beyan ve taahhüt eder. Ödül alan katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği  anlaşılanlardan elde ettikleri ödül,  unvan ve her türlü  kazanımları geri  alınır.
[/list]
 
[list]
[*]Tüm yarışmacılar, yarışma koşullarını ve Seçici Kurul kararlarını istisnasız kabul etmiş sayılır.
[/list]
 
 
Müzik:
 
Katılımcılar enstrüman çalma veya vokal olarak yarışmaya katılabilirler.(Hem enstrüman çalıp hem de söyleyenler vokal olarak değerlendirileceklerdir.)
 
İcra edilecek olan müzik türünde (Halk müziği, sanat müziği, pop, rock, klasik…vb) herhangi bir sınırlama yoktur.
 
Öğretmenler yarışmaya grup olarak katılabilir.(Bu durumda Ödül Gruba verilecektir.)
 
Enstrüman dalında katılan yarışmacılar enstrümanlarını kendileri temin edeceklerdir.
 
Görsel ve Plastik Sanatlar:
 
Öğretmenler yarışmaya serbest teknik (karakalem, yağlıboya, kumla resim yapma, akrilik, karikatür, hat, ebru, heykel ..vb) branşlarında katılabilir.
 
Hangi branşta olursa olsun, yarışmacı derece aldığı dalda ödül töreni esnasında sahnede canlı performansını gerçekleştirecektir.
 
Öğretmenler önceden yapılmış bir eserle yarışmaya katılamaz.
 
 
Şiir Okuma:
 
Yarışmaya öğretmenler tek veya grup olarak katılabilir.
 
Katılımcılar kendi yazdıkları veya başkasına ait bir şiiri sahnede canlı olarak okuyacaklardır.
 
Sahnede destekleyici unsurlar (fon müziği, dansçı…vb) kullanabilirler. Bunların temini yarışmacıya aittir.
 
Standup ve Skeç-Drama:
 
Öğretmenler yarışmaya tek veya grup olarak katılabilir.
 
Katılımcılar kendi yazdıkları veya başkasına ait bir eseri sahnede canlı olarak sergileyeceklerdir.
 
Sahnede destekleyici unsurlar (müzik, dekor…) kullanabilirler. Bunların temini yarışmacıya aittir.

27 Ekim 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR