Turkcell’den Kocaeli’ye son 3 yılda 87 milyon TL yatırım

Şirketlerin başarısına katkıda bulunmak amacıyla Anadolu’da ‘İş’te Teknoloji Hamlesi’ toplantıları gerçekleştiren Turkcell, 2015’in üçüncü toplantısı...

BÜYÜT

Şirketlerin başarısına katkıda bulunmak amacıyla Anadolu’da ‘İş’te Teknoloji Hamlesi’ toplantıları gerçekleştiren Turkcell, 2015’in üçüncü toplantısını dün ilimizde gerçekleştirdi. KOTO Burhan Kasım Meclis Salonu’nda ve Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen programın moderatörlüğünü ise usta radyocu ve televizyon programcısı Kadir Çöpdemir yaptı.


KOCABAŞ SUNUM YAPTI

Toplantının açılış konuşmasını yapan KOTO Başkanı Murat Özdağ’ın ardından söz alan Selen Kocabaş, Kocaeli’de bulunan kurumsal iş ortaklarına yönelik, ‘İnovasyon ve Yeni Dünya’ adlı bir sunum gerçekleştirdi. Program, Peryön Yönetim Kurulu Üyeleri Yiğit Oğuz Duman ve Cenk Akın’ın “Kobilerde İnsan Kaynakları’nın Dünü, Bugünü ve Geleceği” başlıklı konuşmalarıyla devam etti.


“TOPLUM TEKNOLOJİYİ ANLAMALI”

Murat Özdağ, Turkcell gibi firmaların ciddi işler yaptığını belirterek, “Teknolojiyi anlayacak bir toplum oluşturmamız lazım. İnteraktiflikle beraber proaktifliğin de olması lazım. İmalata baktığımızda ileri teknoloji payı yüzde 3.4. Bu rakamla ne kadar büyüyebiliriz çok önemli. Dünyada ülkeler yarışıyor artık ve ülkeden önce şehirlerin ismini biliyoruz. O şehirlerden biri olmak için en küçük yerlerden başlayarak teknolojiyi doğru noktalarda kullanır, geliştirirsek biz yukarda koşmamız gereken yere çok daha hızlı çıkacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.


“YOL ARKADAŞINIZ OLALIM”

Özdağ’ın ardından, ‘İnovasyon ve Yeni Dünya’ adlı sunumunu gerçekleştiren Selen Koacabaş, Turkcell’in çözüm ortaklığından söz ederek, “Biz iletişim ve teknoloji dünyasını iyi biliyoruz. Bu yolda da sizin yol arkadaşınız olalım diyoruz. Turkcell gücünü Türkiye’den alıyor. 35 milyon müşterimiz var. Türkiye’de başarılı işler yapabilme konusunda karnemiz de önemli. Birkaç yıldır sektör zor dönemler yaşıyor. Teknolojik yatırımlarla aradan sıyrılıyor. En hızlı büyümeyi yaratan grup oluyoruz” dedi.

 

“KOCAELİ’DEKİ ŞİRKETLER TEKNOLOJİYİ TAKİP EDİYOR”

Kocabaş, “Son 3 yılda 87 milyon TL yatırım gerçekleştirdiğimiz ülkemizin önemli sanayi kentlerinden biri olan Kocaeli’nin şirketleri, teknolojiyi çok yakından takip ediyor. Yatırımlarımız bunun en güzel kanıtı. Kocaeli’nin bizlerin öncülüğünü üstlendiği bu teknolojik dönüşümü en hızlı şekilde sistemlerine entegre eden, ekonomimizin en önemli damarlarından biri olma yönündeki iddiasını sürdüren illerden biri olduğunu söylemekten gurur duyuyorum” ifadelerini kullandı.

 

“15 BİN ÇALIŞANIMIZ VAR”

Doğru işi, doğru ekiple yapmanın önemine değinen Selen Kocabaş, “15 bin çalışanımız var. Bayi iş ortaklarımızla baktığınızda 80 bin çalışandan oluşuyoruz. Biz teknoloji ve iletişim çözümleri sunuyoruz. Fark yaratabilmek için sürekli öğrenmemiz gerekiyor. Yeni olan ne varsa bunu öğrenip ‘Bunu müşterimize nasıl taşıyabiliriz?’ sorusunun cevabını arıyoruz” şeklinde konuştu.


ÇAVKAYDI’YA BÜYÜK DESTEK

Kadın Girişimcilere verdikleri destekten bahseden Kocabaş, Kocaeli’de 1000 lira kredi verdikleri Şeniz Cavkaydı’yı sahneye davet ederek başarılarından bahsetti. Şeniz Cavkaydı, Turkcell’in kadın girişimcilere verdiği krediden faydalanarak Gebze Eskihisar’da Kale İşkembe Restoran’ı hizmete açtı. Ev hanımıyken iş kadını olan Cavkaydı’nın ne büyük gururu ise yalnız bir anne olarak büyüttüğü kızının okuduğu Sağlık Meslek Lisesi’nde birinci olması. Turkcell’den aldığı bu kredinin hayatını değiştirdiğini belirten Cavkaydı, Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş’a destekleri için teşekkürlerini sundu. Hilal GÜDÜCÜ

24 Şubat 2015 Kocaeli- Ekonomi


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR