Haydar Akar hazırladığı Kartepe Dosyası’nı İçişleri Bakanı’na verdi

Önceki akşam, yemekte buluştuğumuz CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Kartepe Belediyesi’nde yaşanan rüşvet iddiasıyla ilgili İçişleri Bakanlığı'na...

BÜYÜT

Önceki akşam, yemekte buluştuğumuz CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Kartepe Belediyesi’nde yaşanan rüşvet iddiasıyla ilgili İçişleri Bakanlığı'na dosya sunduğunu belirtirken, CHP’li meclis üyelerinin istifasıyla ilgili, “İstifalarla CHP eksilmemiştir, aksine temizlenmiştir” dedi

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar ile önceki akşam yaptığımız sohbette Ankara’daki meclis çalışmalarından Kartepe dosyasına uzanan bir sohbet gerçekleştirdik. Oldukça samimi şekilde sorularımızı cevaplayan Akar, ilk olarak Ankara’daki genel meclis çalışmalarını değerlendirerek, “Mecliste söz almak çok zor. Söz alıp kürsüye çıktığınızda da kimsenin sizi dinlediği yok. Herkes kendi arasında konuşuyor, laptoplarıyla oynuyor. Sadece birine hitap ediyorsanız, hitap ettiğiniz kişi sizi dinliyor, o kadar” dedi.

KARTEPE DOSYASI İÇİŞLERİ BAKANI'NDA
“Kentimizin sorunlarını meclise taşımak için çabalıyoruz” diyen Akar, şunları kaydetti: “Bunun dışında da sorunları çözebilecek bürokratlarla ve yetkililerle görüşüyoruz. Mesela Kartepe’de yaşanan olayla ilgili olarak İçişleri Bakanı ile görüştüm. Kendisine gerekli bilgilerin olduğu bir dosyayı sundum.

HABER BEKLİYORUM
Bilirsiniz, bizi içi boş dosya sunmakla suçluyorlar. Bakan İdris Naim Şahin'e sorunu anlattım ve ‘Bu dosyanın içi boş değil, gerekli bilgiler bu dosyanın içinde var. Şimdi elinizi vicdanınıza koyun ve bu dosyayı inceleyin. Eğer içinize sinmezse ve gerçekten ortada bir hata olmadığını bana söylerseniz ben Haydar Akar olarak bir daha hiçbir yerde Kartepe konusunu konuşmayacağım’ dedim. Şimdi kendisinden haber bekliyorum. Haber gelmezse gördüğüm ilk yerde konuyu tekrar açacağım.”

TEŞKİLATLAR ARASI İLETİŞİM SORUNU VAR
Bazen teşkilatlat arasında iletişim problemi yaşandığını kabul eden Akar, “Herşeye rağmen inanın belkide biz bu dönem ilk defa hiçbir öne çıkma gayreti göstermeden birbirleriyle yardımlaşarak iş yapmaya çalışan vekilleriz. Sadece partimiz için değil, muhalefet partisi MHP milletvekili Lütfü Türkkan ile de sık sık görüşüp fikir alışverişinde bulunuyoruz. Muhalefet vekilleri olarak iktidar vekillerini daha çok çalıştıracağız” şeklinde konuştu.

BENİM ADAYIM YALÇIN KUŞKAN
Yaklaşan delege seçimleri öncesinde örgüt başkanlıkları ile ilgili de kısa bir değerlendirme yapan Akar, il başkanı Yalçın Kuşkan’ı adaylığında destekleyeceğini söyledi. İlçe başkanlığı için çeşitli kriterler de ortaya koyan Akar, şöyle konuştu: “Kim ne derse desin, il başkanımız parti içinde bir disiplin oturttu. Benim kanaatimce il başkanıyla devam edilmeli. Benim adayım Yalçın Kuşkan.

BİREYSEL EKSİKLİKLER VAR
Yönetim atama olduğu için yaşanan kimi sorunlar var ancak bu il başkanıyla ilgili değil, arkadaşlarımızın bireysel eksiklikleri. Bence seçilmiş yönetimle bütün sorunlar ortadan kalkacaktır. Kocaeli, örgütlerin dizaynına alışmış. Ben örgütleri dizaynetmek istemiyorum. Bu benim adamım olsun, bu örgüte beni destekleyecek biri gelsin mantığı yanlış."

ÖRGÜT İSTEMESSE DESTEK VERMEM
“Örgütün istemediği bir ismin yanında taraf olmam” diyen Akar, “Sadece örgüt seçimleri için değil, yerel seçimlerde de bu politikayı izleyeceğim. Herkesin aday olmaya hakkı var. Öyle sanıyorum ki yerel seçimlerde önseçimle adaylar belirlenecek. Elbette önseçimden Hikmet Erenkaya çıksa onu da destekleyeceğim. Artık örgüt gençleşmeli. Genç, dinamik, bilgili adaylar olmalı. Toplumu kucaklayan isimler aday olmalı. Benim için 40 yaş bile genç demek değildir” dedi.

CHP TEMİZLENİYOR
Son olarak meclis üyelerinin istifalarıyla ilgili görüşlerini sorduğumuz Haydar Akar, “Gidenler partiden eksilmemiştir. Partimiz sadece temizlenmiştir. Kökleri sağlam olan bir parti, örgütleri sağlam olan bir parti, asla eksilmez” şeklinde cevap verdi.

31 Aralık 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR