Ak Genç Kandıra’da ikinci Murat dönemi başladı

Ak Parti Kandıra İlçe Gençlik Kolları’nın 3’ncü Olağan Kongresi, Turan Güneş Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Mevcut başkan Murat Ölmez’in yeniden ada...

BÜYÜT

Ak Parti Kandıra İlçe Gençlik Kolları’nın 3’ncü Olağan Kongresi, Turan Güneş Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Mevcut başkan Murat Ölmez’in yeniden aday olduğu seçimlerde 400 delege oy kullandı. Programa Ak Parti İl Başkanı Mahmut Civelek, İl Başkan Yardımcısı Halit Çokan, Kandıra İlçe Başkanı Yunus Özder, Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, Başkan Yardımcısı Murat Batmaz, İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Akın, belediye meclis üyeleri, Ak Parti il ve ilçe yönetimi ve çok sayıda partili katılım sağladı. Kongrede divan başkanlığına Vezir Kara seçilirken, başkan yardımcısı İskender Yazıcı, kâtip üyeler ise Burak Uzuner, Zeynep Cici, Nilüfer Çelik’ten oluştu.


MÜCADELEMİZE DEVAM EDECEĞİZ
Programda ilk olarak konuşma yapan İlçe Gençlik Kolları Başkanı Murat Ölmez, “2011’de göreve geldiğimden bugüne başarılı çalışmalara imza attık. Kandıra coğrafi açıdan zor bir bölge. Yine de gitmedik köy, bayrak asmadığımız mahalle bırakmadık. Bu başarımızı uyum içerisinde daha iyi yerlere taşıyacağız. 2023 hedefi bizim eserimiz olacak. Kandıra’da üye çalışmalarında, sandık kurullarında ve saha çalışmalarında üzerimize düşeni yapacağız ve sizin bizim üzerimize yüklediğiniz sorumluluğu yerine getireceğiz. Her alanda onurlu mücadelemize devam edeceğiz. Gezi eylemleri, darbe girişimlerinin karşısında duracağız. Gençliğimizin enerjisini sahaya yansıtacağız. Sizleri mahcup etmedik, etmeyeceğiz. Gençliğin düğününe geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

GENÇLERİMİZE İNANIYORUZ
Ardından konuşma yapan Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, kongrenin hayırlı olmasını temenni ederek, “Aydınlık günlere umutla bakan gençlerimizi selamlıyorum. Teşkilatımızın nasıl doğru bir karar verdiğini görüyoruz. Gece gündüz demeden nasıl çalışmışlarsa yılmadan durmadan, insanımızın gönlünü kazanarak Kandıra’mızı büyütmek için çalışmaya devam edeceklerine canı gönülden inanıyorum ve destekliyorum. Problemleri olduğunda bizler yanındayız. Kongremizin memleketimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” diye konuştu.
 

KOŞARAK ÇALIŞMAYA DEVAM
Ak Parti Kandıra İlçe Başkanı Yunus Özder ise yaptığı konuşmasında, “Öncelikle kongremizin Kandıra’ya ilimize ve ülkemizi hayırlı olmasını diliyorum. Yaklaşık 1 buçuk ay önce ana kademe kongremizi yaptık. Gençlik ve kadın kongrelerimizin ardından Kandıra’daki teşkilatımızı tamamlamış olacağız. Biz gençlerimizin oturmalarını asla istemiyoruz koşarak çalışmalarına devam etmelerini istiyoruz. Biz Erdinç kardeşimizden devraldığımız bu görevi daha yukarılara taşıyacağımıza söz verdik. Murat kardeşimizin de kendisinden almış olduğu bu bayrağı daha yukarı taşımasını istiyoruz” dedi.

BİRLİKTE BAŞARDIK
Yusuf Akın ise yaptığı konuşmasında bugüne kadar yapmış oldukları projeleri anlatarak, “3 yıl boyunca Kandıra’da yüreğiniz, yüreğimiz demiştik. İki kritik seçimde büyük mitinglerde beraber ter döktük. Birlikte başardık. Bilsinler ki artık siyasetin motor gücü olan gençlik var. Hedefimiz çalmadık kapı, sıkılmamış genç eli bırakmamaktır. Ak icraatlarımızı anlatmaya devam ederek tüm gençlerimizle birlikte ter dökmektir” dedi.

İKİNCİ MAHMUT DÖNEMİ OLMAYACAK
İl Başkanı Mahmut Civelek ise yaptığı konuşmasında il başkanlığına yeniden aday olmayacağını vurgulayarak, “Bu akşam burada ikinci Murat döneminin düğünündeyiz. Benim için de ikinci Mahmut dönemi dediler ama olmayacak. İnşallah yakın zamanda 6 aday 3’e düşecek. Son kararı başbakanımız verecek. Yeni seçilecek olan il başkanımızla yola devam edeceğiz. 2015 seçimlerinde hep beraber çalışacağız” dedi.

ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ ŞART
Konuşmasında anayasa değişikliği için 2015 genel seçimlerinin önemine dikkat çeken Civelek, “Adnan Menderes dönemine kadar hacca gitmek yasaktı. Bu memlekette 7 yıl boyunca Türkçe ezan okutturuldu. Bugünlere yeniden dönmemek için anayasa değişikliği şart diyoruz. Hamdolsun bugüne kadar milletimizin desteğiyle geldik. İçimize çöreklenmiş olan paralel yapının temizlendiğini gördüğümüz zaman kendimize daha fazla güven geliyor. Bu gemi rüzgâr ne taraftan eserse essin 2071 hedeflerine doğru güvenli bir şekilde gidecektir” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından açık oylamayla yeniden başkan seçilen Murat Ölmez’in yeni yönetim kurulu listesinde ise şu isimler yer aldı;
Ak Parti İlçe Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Listesi: Murat Ölmez, Faik Bal, Salih Çetin, Özgür Öz, Ümmet Veyisoğlu, Nazmi Ongur, Gökhan Terzi, Emre Ulusoy, Abdulkerim Yılmaz, Burak Doğru, Ömer Bayraktar, Emre Kan, Kenan Vural, Sadık Furkan Yılmaz, Giray Buran, Eyüp Aydın, Şenol Şen, Sercan Esen, Barış Yaşar, Doğan Ateş, Yusuf Acun, Kurtuluş Yener, Ebru Savaş, Yasemin Kulaç, Beyza Okyar.

Ak Parti İlçe Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri: Sercan Aydeniz, Melek Sağlam, Sercan Küçükcici, Tufan Çelik, Yıldırım Yazıcı, Nazif Sapmaz, Gökhan Özkul, Murat Özkal, Semih Şahin, İbrahim Eren, Ahmet Öztürk, Sadullah Kılıç, Emre Turan, Rahmi Anıl Uçar, Mustafa Duran, Ramazan Ören, Uğur Pehlivan, Suat Battal, Sefa Dinç, Salih Güneş, Erkan Aydın, Onur Emanetoğlu, Mesut Karagöz, Tayfun Demirtaş, Ender Satılmış.

İl kongre delegeleri asil üyeleri: Murat Ölmez, İskender Yazıcı, Faik Bal, Yavuz Temel, Ebru Savaş, Serkan Şahin, Melek Sağlam, Ümmet Veyisoğlu, Özgür Öz, Giray Buran, Salih Çetin, İsmail Eren, Gökhan Terzi, Emre Ulusoy, Sadık Furkan Yılmaz, Burak Doğru, Emre Kan, Abdulkerim Yılmaz, Yasemin Kulaç, Kenan Vural, Yusuf Acun, Sercan Aydeniz, Nazmi Ongur.

İl Kongre Delegeleri Yedek Üyeleri: Nazif Sapmaz, Gökhan Özkul, Barış Yaşar, Beyza Okyar, Suat Battal, Önder Gürsoy, Murat Baştan, Emine Coşkun, Erdal Memiş, Ersan Taşkın, Hakan Ceylan, Samet Demirtaş

22 Ocak 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR