Halk Meclisi Gümüşhaneliler Derneğinde

Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman, halk meclisleri toplantısını Mimar Sinan Mahallesinde bulunan Gümüşhaneliler derneğinde gerçekleşti.Düzenlenen...

BÜYÜT

Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman, halk meclisleri toplantısını Mimar Sinan Mahallesinde bulunan Gümüşhaneliler derneğinde gerçekleşti.
Düzenlenen Halk Meclisi toplantısına Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman, AK Parti İlçe Başkanı İlhan Yıldırım ve Yönetim kurulu Üyeleri, Ak Parti İl Yönetim kurulu üyesi İsmail Demir, Başkan Yardımcıları Muhiyettin Gültekin, Aydın Özel ve Edip Bingöl, birim amir ve müdürleri ile Dilovası Belediyesi Meclis üyeleri, İl Genel Meclis Üyeleri, mahalle muhtarları ve Dernek Başkanı ve yönetiminin yanı sıra İlçe halkının katılımıyla devam etti.
Program açılış konuşmasında AK Parti İlçe Başkanı İlhan Yıldırım;”İlçemizde iktidara geldiğimizden bu güne kadar Eğitim, Sağlık, Ulaşım, Kültürel ve Sosyal alanda çok büyük çalışmalara imza attık. Göreve gelindiğinde Eğitim alanında 11 okul vardı ve yapılan çalışmalar sonucunda İlçemize 11 yeni okul kazandırdık bu okullar ihale aşamasında, başlamış ve bitmek üzere olan okullarımız. Başbakanımız öğrencilerimize ders kitaplarını ücretsiz dağıtıyor, K.B.B. Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu 6. sınıfa giden her öğrencimize bilgisayar hediye ediyor biz ak kadrolar olarak aynı yolda yürüyerek gençlerimize önem veriyoruz. Yapılan birçok çalışma var bu çalışmalar da bize destek verdikleri için Başbakanımıza, Kocaeli Valimize ve K.B.B. Başkanımıza teşekkürlerimi sunuyorum ve yapılan çalışmaları anlatması için ben sözü Belediye Başkanımıza veriyorum ve katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum”dedi.
YAPILAN HİZMETLER ANLATILDI.
Başkan Cemil Yaman göreve geldiği günden bu güne kadar yapılan çalışma ve hizmetleri slâyt gösterileriyle sunarak yapılan çalışmaları tek tek anlattı ve İlçeyi modern bir kent haline getirdiklerinin altını çizerek Dilovası’na yapılacak yatırımlar ve yapılan çalışmalar hakkında geniş bilgiler verildi. Halkın hizmet beklentileri yerinde dinlendi. Başkan Cemil Yaman, konuşmasında özellikle İlçede bulunan mahallelerde yapılan yol açma çalışmalarının görüntülerini vatandaşlarla paylaşarak şöyle devam etti.;”Biz bu yola Halk Efendi Biz Hizmetkarız diyerek çıktık ve Ak kadrolar olarak kamu oyuna vermiş olduğumuz sözler vardı. Bu sözlerden en önemlisi de yerel anlamda Hesap verebilir belediyecilikti. İlçemizdeki 3 yıllık çalışmalarımız sonucunda 10 yeni okul bitti, temeli atıldı ve başlamak üzere, Bizim 2014 e kadar hedefimiz Dilovası’nda en azında sayıyı 22 okula çıkartmak bu yapılacak olan okullar kararlaştırılmış, ihale aşamasında ve başlamış olan okullardır. Suda kayıp kaçak oranı biz geldiğimizde %70 iken şimdi İSU tarafından Avrupa standartlarının çok altında olan %15 lere kadar düşürdü. Geçtiğimiz 3 yılda 68 bin ton asfalt serimi yapıldı. 42 bin m2 parke döşendi. Kapalı olan 39 yeni sokak açıldı. 52 bin m3 istinat duvarı yapıldı. Yapılan istinat duvarlarının üstüne 2200 metre korkuluk yaparak güvenli hale getirdik. T.Özal, O.Gazi, Diliskelesi ve diğer mahallelerde ulaşıma kapalı olan yolların açılması için bunlar olmazsa olmazlardı. 13 Yeni noktada çocuk oyun gurupları yaptık. Solventaş İ.Ö.O. bahçesinde yapılan kapalı spor salonu bitti, Dilovası Stadımızın yanında 1500 kişilik Kapalı Spor salonumuz bu yıl başlayacak ve bitecek. Diliskelesi mahallesine yapılacak olan Kapalı Spor salonunu sanayicimiz Polisan tarafından yapılacak. Çalışmaları el birliğiyle yapıyoruz. Kocaeli Valimiz, K.B.B. Başkanımız, ISU Genel Müdürlüğü, Milli Eğitim müdürlüğü biz hepimiz bu şehri daha güzel daha yaşanabilir olması için mücadele ediyoruz.
EN BÜYÜK KÜLTÜR MERKEZİ BAŞLIYOR
Kocaeli’nin en büyük kültür merkezlerinden biri olacak olan bu proje için 7 bina istimlâk edildi ve yıkıldı. Proje ihale aşamasında önümüzdeki günlerde temelleri atılacak ve kısa süre içinde bitecek. K.B.B. Başkanımıza İlçemize yapacak olduğu bu Kültür Merkezinden dolayı da bir kez daha teşekkür ediyorum.
GİRİŞ VE ÇIKIŞLAR
Kocaeli Valimiz ve KBB Başkanımızın öncülüğünde sanayicinin desteği ile birlikte çalışmalar yaptık. Trafikte yaşanan sorunları engelleyerek, İlçemize modern bir görünüm kazandırdık. Batı kavşağı bitti. Doğu kavşağının projesin de şuanda ihale aşamasında.
DİLOVASI HASTANESİ
Göreve geldiğim günden beri olmaz denilmesine rağmen büyük gayretler göstererek İlçemize kazandırdığımız Dilovası Devlet Hastanesi hepimize hayırlı olsun. Projesi belediyemiz tarafından çizilen hastanemizin İnşaat temeli atılarak hızla ilerlemektedir. Bu proje ile İlçemizin 8000 m2 kapalı alanı olan bir Devlet hastanesi olacak.
DÜNYANIN EN UZUN 2. KÖPRÜSÜ
Körfez geçiş köprüsü projesini hayata geçiren Sn. Başbakanımıza bir kez daha buradan teşekkür ediyorum ve biz ak kadrolar olarak aynı yolda yürümeye devam ediyoruz. Halkın hizmetkârı olarak geldiğimiz görevi başarı ile devam ettiriyoruz. İlçemize yaptığımız ve yapacağımız hizmetlerde desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen, gösterdiğim her projeye destek verdikleri için Kocaeli Valimiz Ercan Topaca ve KBB Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu’na şahsım ve Dilovası halkı adına teşekkür ediyorum.
Biz çalışmalarımızda öncelikle Başbakanımızı daha sonrasında KBB Başkanımızı örnek alarak halkımız için hayırlı olan tüm projeleri hayata geçiriyoruz ve geçirmek için fedakârlıklar yapıyoruz. Beni dinleme nezaketinde bulunduğunuz için halk meclisimizde bulunan herkese teşekkür ediyorum“ dedi.

03 Nisan 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR