Rumelilerden 5 bin kişiye helva!

      Kocaeli Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneğinin geleneksel olarak 15’ncisini düzenlediği ‘Rumeli Helva Şenlikleri’ kapsamında Makedonya’d...

 

 

 

Kocaeli Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneğinin geleneksel olarak 15’ncisini düzenlediği ‘Rumeli Helva Şenlikleri’ kapsamında Makedonya’da başlatılan etkinlikler çerçevesinde İzmit Fethiye Caddesi’nde önceki gün 5 bin kişiye helva dağıtıldı. Etkinliğe İzmit ilçe Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Makedonya Jüpa Belediye Başkanı Arien İbrahim, Kocaeli Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Recep Altıntip ve yönetim kurulu üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

“ATALARIMIZA LAYIK”


Programda konuşan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, “Balkanlardaki soydaşlarımızın yüzyıllardır sürdürülen helva şenliğimizi atalarımıza vefa borcumuzu yerine getiriyoruz. Her zaman atalarımıza layık birer birey olmayı ve kardeşliği devam ettirmeliyiz. Türkiye’de ve balkanlarda yaşayan Müslümanlar olarak birlik beraberlik içinde olacağız katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum’’ dedi.


5 BİN KİŞİYE HELVA
Sonrasında söz alan Kocaeli Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Recep Atıntip, “15’ncisini düzenlediğimiz helva şenliğimizde Fethiye Caddesi’nde 5 bin kişiye helva dağıtımı yaptık. Bu tür etkinliklere devam edeceğiz’’dedi.

22 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR