AKP’de işler iyice karışıyor

AKP’de Ankara’da yapılan görüşmeler sonrası Derince ve Gölcük İlçe Başkanlıkları için dolaylı atama yapılmadı. Atamaların bu hafta içerisinde yapılmas...

BÜYÜT

AKP’de Ankara’da yapılan görüşmeler sonrası Derince ve Gölcük İlçe Başkanlıkları için dolaylı atama yapılmadı. Atamaların bu hafta içerisinde yapılması beklenirken ilçe başkanlığı için AKP’nin Genel Merkezi’nde çağrılan adayların mülakatı sonrasında tartışmalar hala sürüyor

Ankara’ya çağrılan başkan adaylarıyla yapılan mülakatta Teşkilat Başkanı Ekrem Erdem, Bölge Koordinatörü Hasan Ali Çelik ve İl Koordinatörü Temel Coşkun ile yapılan görüşmelerde adaylara “Ne iş yaptığı, partide kaç senedir bulunduğu, partideki aktif görevi, ilçe başkanlığındaki hedefi ve kendisinin ilçe başkan adayı olmaması halinde kimi görmek istediği” gibi sorular soruldu. Bu sorular sonrası Gebze İlçesi’nde İlçe Başkanı Yılmaz Bayram’ın yerine Ekrem Özenir getirilirken; Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz ve Çayırova İlçe Başkanı Nazmi Özmen görevlerinde kaldı.

[b]DERİNCE VE GÖLCÜK’TE MEVCUT ADAYLAR TEKRAR ADAY OLAMAYACAK
Gölcük İlçe Başkanı Av. Abdülkadir Doğrul ve Derince İlçe Başkanı Mehmet Eryürek’in yerine daha atama yapılmadı. Bu iki ilçede süreç bir hafta sonra bitecek. Bu süre içerisinde İl Koordinasyonu, Temel Coşkun tarafından yönetilecek. Coşkun iki ilçe başkanı ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelecek. Derince ve Gölcük İlçelerinde mevcut adaylar yeniden aday gösterilmeyeceği öğrenilirken, 3 tane yeni isim Ankara’ya davet edilecek. Bu isimler için görüşmeler başladı.

[b]ÖZENİR: “PARTİYE UZAK BİRİ DEĞİLİM”
Kasım ayında yapılacak olan AKP Gebze Teşkilatı Kongresi için Genel Merkez tarafından aday gösterilen Ekrem Özenir, alınan karar hakkında şunları söyledi; “Bu, Genel Merkezimiz tarafından alınan bir karardır. Biz de buna saygı duyarak üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Partimizin Gebze İlçe Kurucu İlçe Başkanlığı görevinde bulundum. 6 yıl il başkan yardımcılığı görevini yürüttüm. İl Başkan Vekili ve İl Disiplin Kurulu Üyeliği görevim devam ediyor” dedi.

[b]‘KIRGINLIK OLMASIN’
Özenir, “Ben ilçe başkanıyken görevimi şenlik içinde teslim etmiştim. Eski ilçe başkanları da bu şekilde teslim etti. Mevcut yönetimin de bu şekilde teslim edeceği kanısındayım. Kırgınlık ve küskünlük olamaz, görev değişikliği olur. Onlar da bizim kardeşlerimiz ve kardeşlik ortamı oluşturacağız. Mevcut yönetimle yapacağımız istişareler sonucunda oluşturulacak yönetimde eski isimlere de yer vereceğiz” dedi.

[b]BAYRAM: ‘ÇEKİNCEMİZ YOK’
Gebze İlçe Başkanı Yılmaz Bayram ise, “Görüşmelerimiz devam etmektedir. Bu durum sadece Yılmaz Bayram’ın durumu değildir. Birlikte yol yürüdüğüm arkadaşlarım teşkilat mensuplarımızın vereceği karar önemlidir. İlçe başkanlığı önemlidir. 9 yıldır çeşitli kademelerde görev aldım. Bununla birlikte kongre ile son 3 yıldır ilçe başkanlığı yapıyorum. Verilen görevleri ekip olarak eksiksiz yerine getirdik. Yerel, genel ve referandum olmak üzere 3 seçimi geçirdik. Bunların hepsinden oylarımızı arttırarak çıktık. Doğru şeyler her zaman ortaya çıkmaktadır. Çekinecek bir tarafımız yoktur. Burada her şeyin doğru olması gerekiyor” dedi.

[b]KURT: ‘EKREM ÖZENİR’İN ARKASINDAYIZ’
Gebze Belediyesi Meclis Üyesi İsmail Kurt, “Gebze Belediyesi’nde meclis üyesi olarak görevime devam edeceğim. Bununla birlikte yönetim kurulunda görev almayı düşünmüyorum. Ekrem Özenir bizim abimizdir. Genel merkez tarafından verilen karara saygılıyız. Partimiz ve ilçemiz için hayırlısı olmasını diliyorum” dedi.

[b]ERYÜREK: ‘BEN KONGREYLE GELDİM, KONGREYLE GİDERİM’
Derince İlçe Başkanı Mehmet Eryürek, “Genel Merkezde gereken görüşmeler yapılmıştır. Bu görüşmelerin neticesinde herhangi bir sonuç çıkmadı. Burada dikkati çeken Gebze ve Derince İlçeleri için 5 aday Ankara’ya çağrılmıştır. Teşkilat mensupları olarak bizler kongreyle görev başına geldik. Kongreyle gideriz. Kongrede kim aday olmak istiyorsa çıkıp aday olmalıdır. Benim arabanın geri vitesi yoktur” dedi.

[b]YILMAZ: ‘BEN ADAY OLARAK GİTMEDİM Kİ’
Halil Yılmaz, “Genel Merkezde yapılan görüşmelerin neticesinde bir karara varılamadı. Ben oraya aday olarak gitmedim. Teşkilat içerisinde yapılan temayül yoklamasından ben çıktım. 10 yıldır AKP içerisinde yer alıyorum. Verilen görevleri en iyi şekilde yerine getirdim. Bundan sonra da getirmeye çalışacağım. Teşkilat mensupları tarafından aday olmamız uygun görülerek adımız yazılmıştır. Genel merkez de görüşme öncesinde form doldurduk. Bununla birlikte yapılan görüşmeler 2-3 dakika sürmüştür. Bu hafta sonuna kadar sorun çözülecektir” değerlendirilmesinde bulundu.

[b]ERDİNÇ: “ADAY DEĞİLİM”
Erdinç Toklu, “Ankara’ya aday olarak gitmedim. Bizlere fikir sormak üzere davet ettiler. Yapılan görüşmede fikirlerimizi ilettik. Bu belirsizlik sürecinin bu hafta sonuna kadar bitmesini bekliyoruz. Bu sürecin uzamasının arkasında mevcut ilçe başkanıyla devam etmeme isteğinden olduğu düşünülüyor” dedi.

[b]ÇALIŞKAN: ‘HAFTA SONUNA KADAR’
Recep Çalışkan, “Sonuçla ilgili net bir bilgi yok. Genel merkez tarafından verilen karara saygılıyız. Teşkilatımız hangi kararı verirse ona saygılıyız. Ankara’ya aday olarak gittim. Burada kim başkan adayı olarak görevlendirilirse destek oluruz. Bu hafta sonuna kadar bu sorun çözülecektir” açıklamasında bulundu.

[b]DOĞRUL: ‘GÖREVİMİN BAŞINDAYIM’
Gölcük İlçe Başkanı Av.Abdülkadir Doğrul, “Genel Merkez benim ismimi açıklamadıysa istenmiyorum demektir. Bende tekrar aday olmayacağım. Yapılacak olan kongrede aday değilim. Bununla birlikte her zaman partimin emrindeyim. Kongre zamanına kadar ilçe başkanlığa devam edeceğim. Teşkilatın istemesi sonrasında aday oldum. Ankara’dan Gölcük’e bakılarak 4 aday arasında seçim yapılamadı. Şimdi yeni bir süreç başlıyor. Genel Merkez tarafından eğitim, ekonomik durum ve kamuoyu tarafından destek görebileceği noktada isimler aranmaktadır. Bundan dolayı benim mesleğimden dolayı sabahtan akşama kadar partide olamıyordum. Belirlenen bir 2023 hedefleri var. Bunun içinde etkili isimlere görev verilmek istenmektedir” dedi.

[b]EREN: ‘NEDEN ATAMA YAPILMADIM BİLMİYORUM’
Ertuğrul Eren “Ankara’da bizlere yapılacak olan görüşmelerde bizlerin düşünülmediğini söylediler. Bunun neden olduğunu bilmiyoruz. Başka isimlerin davet edileceğini öğrendik. Partimizin bu anlayışına anlam veremedik. Konuyla ilgili hiçbir şey söylemediler. Belirlenen kriterler uymasına karşın atamamın neden yapılmadığını bilmiyorum. Neye göre uygulama yapıldı oda belli değildir. Bundan sonra teşkilat içerisinde görevlerimize devam edeceğiz. Küsme durumu olmaz” dedi.

[b]DEĞİRMENCİ: ‘SEBEPSİZ OLMAZ’
Levent Değirmenci “Ankara’ya gittik. Yapılan görüşmelerin neticesinde bizlerden birinin ataması yapılmadı. Bununla birlikte bu isimlerin yerinden çağrılması gibi bir durum olmayacağı söylendi. Verilen karara biz saygılıyız. Bununla birlikte bundan sonra teşkilat içerisinde gereken hizmeti yapacağız. Sebepsiz gerekçe olmaz. Taşlar yerine oturacaktır. Partimizin emrindeyiz verilen karara saygılıyız” açıklamasında bulundu.

[b]ERTEN: ‘HAYIRLISI OLSUN’
Temel Erten, “Şansımız yokmuş. Üzerimizde yapılan değerlendirme sonrasında böyle bir karar alındı. Şartlarımızın tutmadığı söylendi. Bundan sonra yeni bir değerlendirme yapılacak. Görünen durumda bizlerin yeninden çağrılması gibi bir durum söz konusu değildir. Görev verilmesi durumunda çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

[b]ÖZMEN: ‘İSTİŞARE YAPACAĞIZ’
Çayırova İlçe Başkanı Nazmi Özmen “Bundan sonra ki süreç de çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz. Aday olan arkadaşlarımızla yapacağımız görüşmelerin neticesinde yol haritası belirlenecek. Bu görüşmeler neticesinde hedeflerimiz yükselmiştir. Bundan dolayı da daha fazla çalışmamız gerekiyor” dedi.

[b]ÇİFTÇİ: ‘SÜRECİ İZLEYECEĞİZ’
Bünyamin Çiftçi “Ankara’da yapılan görüşme sonrasında mevcut başkanımıza görev tebliğ edilmiştir. Bundan sonra süreci izleyeceğiz. Bir ay gibi bir süre var kongreye toparlayıcı hamleler yapılmasını bekliyoruz. Bizlere görev verilmesi durumunda elimizden geleni yapacağız” dedi.

[b]KILIÇ: ‘KÜSKÜNLÜK YOK’
Zafer Kılıç “Büyüklerimiz tarafından verilen karara saygılıyız. Parti içerisinde çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bundan sonra başkanımıza destek vereceğiz. Kimseye kırgınlık veya küskünlük olmaz. Görev verilmesi durumunda elimizden geleni yapacağız” dedi.

[b]KANDAZ: ‘KUCAKLAYACAĞIZ’
Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz “Partimiz için hayırlısı olsun. Bundan sonra ki süreçte oluşabilen kırgınlıkların giderilmesi yönünde çalışacağız. Herkes ile bir araya geleceğiz. Partimizi daha üst seviyeye çıkmasını sağlayacağız” dedi.

[b]AKTOPRAK: ‘ADAY OLMAYACAĞIM’
Şemsi Aktoprak, “Genel Merkezimiz tarafından verilmiş bir karardır. Bundan sonra aday olmayı düşünmüyorum. Yönetim kurulunda görev almayacağım. Partimiz için hayırlısını olmasını diliyorum” dedi.

[b]KALENDER: ‘İSTİŞARE YAPIYORUZ’
Mehmet Kalender, “Gereken istişareler yapılıyor. Verilecek olan karar sonrasında kamuoyu bilgilendirilecektir” dedi.

15 Kasım 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR