Hizmet-İş, Uyar’a yüklendi “Personel kartın var mı?”

Hizmet-İş Sendikası 2 Nolu Şube Başkanı Hanefi Örengil, belediye personel kartını göstererek, Adnan Uyar’a “Var mı belediye işçisi olduğunu gösteren k...

BÜYÜT

Hizmet-İş Sendikası 2 Nolu Şube Başkanı Hanefi Örengil, belediye personel kartını göstererek, Adnan Uyar’a “Var mı belediye işçisi olduğunu gösteren kart?” diye sordu.

Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun sendikal örgütlenmede tarafsızlığını açıklaması üzerine Büyükşehir Belediyesi ve İSU’daki sendika mücadelesi kızıştı. Örgütlenme çalışmalarına hız veren Belediye-İş Sendikası, Türk-İş Bölge Temsilcisi Adnan Uyar’ı şube başkanlığına getirerek, üye kayıtlarına hız verdi. Hizmet-İş Sendikası ise 2 No’lu Şube Başkanı İrfan Gün’ün istifası üzerine yerine Hanefi Örengil’i atayarak, işçiyi sendikada tutmaya çalışıyor.

UYAR BELEDİYE İŞÇİSİ Mİ?
Hanefi Örengil, dün sendika binasında bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamasında Belediye-İş Sendikası 1 No’lu Şube Başkanı Adnan Uyar’a yüklenen Örengil, cebinden çıkardığı belediye personel kartını göstererek, “Ben belediye işçisiyim. Bu da personel kartım. Adnan Uyar belediye işçisi mi? Var mı belediye işçisi olduğunu gösteren bir kartı. Çıksın göstersin. Adnan Uyar deneyimli bir sendikacı olmasına rağmen belediye personeli olmadan böyle bir göreve gelmesini anlamsız buluyorum. Yaklaşık 2 bin 700 işçiden bir başkan adayı çıkmamasından dolayı şaşırıyorum” dedi.

582 İŞÇİ BELEDİYE İŞ’E GEÇTİ
Belediye-İş Sendikası’ndan yapılan açıklamaların yer aldığı gazete kupürlerini gösteren Hanefi Örengil, “İki yıl önce Bayram Özkan, yine Belediye-İş Genel Merkezi’nde görevli. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da yine umreye gidiyor. O zaman ‘İbrahim Karaosmanoğlu’na hakkımızı helal etmiyoruz. Yalanlarınla mı umreye gidiyorsun’ diyen Bayram Özkan, şimdi ne değişti? İbrahim Karaosmanoğlu’nun umreye gitmesini fırsat bilip, işçi kardeşlerimizin huzurunu bozmaya başladılar. Her gün yeni bir yalan söyleyip çoğunluğu aldıklarını söylüyorlar. Genel Sekreterimiz belgelerle konuşurken, onlar, sadece fotoğrafların arkasına sığındılar. Şimdiye kadar sendikamızdan şirket ve taşeron işçiler olmak üzere toplam 582 üyemiz Belediye-İş’e geçti” dedi.

27 Haziran 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR