Çalıştıkları bankadan 350 bin lira çalan güvenlik görevlileri serbest bırakıldı

İzmit’te bankaların para taşıma ve teslim işini alan 3 şirket elemanı, emniyeti suiistimal yolu ile 1 ayda 350 bin lira para çaldıkları iddiasıyla göz...

BÜYÜT

İzmit’te bankaların para taşıma ve teslim işini alan 3 şirket elemanı, emniyeti suiistimal yolu ile 1 ayda 350 bin lira para çaldıkları iddiasıyla gözaltına alınmıştı. Adliyeye sevk edilen 3 şahıs çıkarıldıkları mahkemece serbest bırakıldı.

Alınan bilgilere ve iddialara göre; İzmit’te bankaların bir noktadan diğer bir noktaya para taşıma işini alan bir şirket çalışanları 350 bin TL parayı emniyeti su istimal etmek suçlamasıyla gözaltına alınmıştı. Hem kasa, hem de para taşıma ve teslim işini yapan şirket yetkilileri, bankadan gelen yüklü miktardaki para transferine bu işlemi gerçekleştiremeyeceklerini, kendilerinde bankaya ait o kadar yüklü paralarının bulunmadığını ifade etti.

350 BİN LİRAYI 1 AYDA ÇALDILAR
Banka yetkilileri olması gereken paranın bulunmadığı yönünde cevap ile kendilerine teslim edilen ve aktarılan paraların miktarlarını gösterdi. Şirket yetkilileri taşıma ve teslim işinde çalışan 3 elamanını incelemeye aldı. Şahısların 1 ay boyunca yapmış oldukları taşıma işleminde emniyeti suiistimal yolu ile 350 bin liraya yakın parayı aldıklarına dair delillere ulaşınca kendi çalışanlarını polise şikâyet etti.

SERBEST KALDILAR
Polis M.G. (36), N.İ. (50) ve D.B. (33) isimli güvenlik görevlilerini gözaltına aldı. İfadeleri alınan şahıslar akşam saatlerinde sevk edildikleri adliye de çıkarıldıkları mahkeme tarafından denetimli serbestlik verilerek tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

07 Aralık 2012 Kocaeli- Asayiş


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR