Özel Kurmu’dan örnek organizasyon

Merkezi Ankara'da olan ve yaklaşık 3000 fizyoterapistin üye olduğu Türkiye Fizyoterapistler Derneği’nin Kocaeli İl Temsilciliği, fizyoterapist ve ail...

Merkezi Ankara'da olan ve yaklaşık 3000 fizyoterapistin üye olduğu Türkiye Fizyoterapistler Derneği’nin Kocaeli İl Temsilciliği, fizyoterapist ve ailelere yönelik düzenlediği eğitim programlarına devam ediyor. Prof. Dr .Muharrem İnan, Prof. Dr. Muharrem Yazıcı ve Uzm. Dr. İlker Sarıkaya önceki gün Kocaeli'de çalışan fizyoterapistlerle bir araya geldi.


ÇALIŞMANIN SONUCU

Derneğin Kocaeli İl Temsilcisi Volkan İpar, İzmit İlçe Temsilcisi Fatih Söylemez ve Körfez İlçe Temsilcisi Fizyoterapist Burhan İnan, yaptıkları çalışmanın sonucuyla ilgili, “Engelli çocukların tedavi sürecinde bazı dönemlerde ortopedik olarak destek alma gerekliliği vardır. Bu tedavilerin doğru zamanda, doğru hastalara ve doğru uygulamalarla sunulması engelli bireylerin hayata tutunmasına olanak sağlarken, bu süreçlerin göz ardı edilmesi veya öneminin tam olarak bilinmemesi durumunda ise engelli bireylerin toplumda hayata tutunması konusunda sıkıntılar yaşanmaktadır” dediler.


FİKİR ALIŞVERİŞİ

Düzenlenen bu eğitim organizasyonun sayesinde ortopedik kriterlerin ne olduğu, hangi yaş aralıklarının çocuk ortopedisi açısından önem arz ettiği belirtildi. Ayrıca botox uygulamalarının başarılı olabilmesi için hangi durumlarda yapılabileceği ve fizyoterapistlerin tedaviye pozitif katkı sağlamalarını sağlayabilmek için karşılıklı fikir alışverişi gerçekleştirildi.

21 Ağustos 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR