LYS’de artık bu önlemler de alınacak

LYS TOPLANTI KARARLARI BASIN DUYURUSU Gençlerimizin hayatlarının en önemli aşamasından biri olan Üniversiteye Giriş Sınavları – LYS bağlamında il...

LYS TOPLANTI KARARLARI BASIN DUYURUSU

Gençlerimizin hayatlarının en önemli aşamasından biri olan Üniversiteye Giriş Sınavları – LYS bağlamında ilimizde Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Yerleşkesinde geriden gelen yıllardan bu yana yaşanan ve geçtiğimiz hafta sonu yapılan sınavda da karşılaşılan aksaklıklar karşısında Valiliğimizce konu ile ilgili Vali Yardımcısı Fecri Fikret Çelik doğrudan görevlendirilmiştir. Vali Yardımcısı başkanlığında; Kocaeli Üniversitesi, Emniyet Müdürlüğü, ÖSYM yetkilileri ve Milli Eğitim Müdürlüğü başta olmak üzere ilgili kurum kuruluş yetkilileri ile toplantılar yapılmış ve aşağıdaki kararlar alınmıştır.

 

20.06.2015 saat 08.00’den itibaren 5 motorize Polis ekibi Umuttepe Kampüsü Yerleşkesinde hazır bulunacaktır.
A ve C girişlerini gösterir pankartlarla öğrencilerin sınav yerlerine yönlenmeleri kolaylaştırılacaktır.
Giriş yerlerinden sonraki kampüs alanında, Üniversitenin güvenlik görevlileri öğrencilerin sınav salonlarına yönlenmelerini sağlayacaktır.
Kampüs girişi ve araç park yerlerinde üniversite görevlilerince ücret, bariyer vs. konularında her tür kolaylık sağlanacak, park yerlerinden ücret alınmayacaktır.
Muhtemel kazalara tedbiren 1 Araç çekicisi ile 1 Ambulans A girişinde hazır bulundurulacaktır.
Kavşaklarda görev alacak Polis ekiplerine yerleşkenin, sınav yerleri ve okul isimlerinin bilgilerini ihtiva eden krokiler verilecektir.
Kampüs içinde trafik tedbirleri İl Emniyet Personelince, güzergah tedbirleri İl Jandarma Komutanlığı Trafik Birimlerince alınacaktır.

 

Gelişebilecek olumsuzluklara fırsat vermemek için sınav günü Vali Yardımcısı başta olmak üzere ilgililerce alanda incelemeler yapılacak ve uygulamalar kontrol edilecektir.

 

Sevgili öğrencilerimize başarılar diliyor; her şeyin gönüllerince olmasını temenni ediyorum. En önemli ve değerli olanın sağlık ve mutlulukları olduğunu belirtiyor, sevgilerimi sunuyorum.

18 Haziran 2015 Kocaeli- Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR