Devletin spor müdürü herkese adil olmalıdır

            Devlet ne demektir? İlk önce sözlere buradan başlayalım. Devlet "Bir ülkede, bir hükümete ve ortak kanunlara bağlı olarak yaşayan bir mill...

BÜYÜT

 

 

 

 

 

 

Devlet ne demektir? İlk önce sözlere buradan başlayalım. Devlet "Bir ülkede, bir hükümete ve ortak kanunlara bağlı olarak yaşayan bir milletin veya milletler topluluğunun meydana getirdiği siyasi bir varlıktır. Genel ve klasik bir ifadeyle, belli bir toprak üzerinde müstakil bir teşkilat kurmuş insan topluluğuna devlet denir.

 

DİKKAT EDİLECEK

Devlet teşkilatı üzerinde görev almış memurlar da bu topluluğu adaletli bir şekilde yönetmek mecburiyetindedir. Bu tür görev yürüten kişilerin attığı her adıma dikkat etme zorunluluğu vardır. Kocaeli Valisi Ercan Topaca, memurlarına en küçük bir hata yapma şansı tanımıyor. ‘Karda yürüyün ama izinizi belli etmeyin’ felsefesi ile hareket eden bu kentin memurlarından birisi de Muzaffer Çintimar'dır. Yani Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Muzaffer Çintimar.

 

HAKKINI VERDİK

Evet, göreve başladığı günden beri yaptığı her olumlu hareket tarafımdan övgülerle donatılmıştır. Bugün google'dan yazın adını yazdığınızda Çintimar ile ilgili her hangi olumsuz bir şey bulamazsanız. Çünkü çalışıyor, üretiyor ve iyi şeyler olsun istiyor. Bu anlamda kendisine hakkını fazlası ile verdiğimiz düşünüyorum.

 

NEDEN GELDİ Kİ?

Fakat bugün Çintimar'ın kendisi için ‘Riskli’ bir eyleminden bahsedeceğim. Şu fotoğrafa bakın lûtfen. Fotoğrafta 4 kişi var. Soldan ikinci sıradaki kişi Çintimar, hemen yanındaki isim de Kocaeli Birlik Şirketi'nin teknik adamı Kemal Kılıç. Ne için burada Çintimar? Sorabilir miyim şimdi? Yok yok biliyorum. Bu sabah, şirket ve sporcuları Nevşehir'e kampa gitti. Çintimar ise kendilerini yolcu etmeye geldi.

 

BAŞKA BİR ÖRNEĞİ VAR MI?

Üzerime iyilik sağlık şimdi. Hayır ne oldu da Çintimar buraya geldi? Peki Çintimar daha önce herhangi bir takımı, kamp hareketi öncesinde ziyaret etti mi? Ya da şöyle sorayım: Çintimar bu kentin profesyonel takımları olan Derincespor, Gölcükspor ve Darıca Gençlerbirliği'nin hangi yıl, hangi kampı öncesi gelip ‘Haydi, selametle gidin, selametle gelin’ dedi. Ya herkese gidilecek, her kesime destek verilecek, ya da herkes yerinde makamında oturacak.

 

İTİCİ OLUYORLAR

Bu kadar da olmaz, bu kadar da rahat hareket edilmez. Tamam, taraf belli ise hiç değilse bazı şeyleri çaktırmadan yapın. Bizlerin önünde olmasın. Yapmayın bunu. Yapmayın..! Zaten insanların canı sıkkın, mideleri bulanıyor, bu hareketlerle iyice karşınıza almayın insanları. Bakan Fikri Işık mesela. Kocaeli'nde önemli bir kesim Birlikspor'a tepkili. Ancak şu an sesini çıkarmıyor. Bakan Fikri Işık neden çıkıp da Kemal Kılıç'ı basın önünde tebrik ediyor..! Vermeyin görüntü. Böyle yaparak iyice kendilerini toplumdan itiyorlar haberleri yok.

 

22 Temmuz 2014 Kocaeli- Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR