Türkkan: Topel’de işletme mantığı yanlış

MHP Milletvekili Lütfü Türkkan, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü ile yolcu olmaması sebebiyle seferlerin iptal olduğu Cengiz Topel Havaalanını kontrole gitti...

BÜYÜT

MHP Milletvekili Lütfü Türkkan, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü ile yolcu olmaması sebebiyle seferlerin iptal olduğu Cengiz Topel Havaalanını kontrole gitti. Türkkan, hava limanı müdürü Hakan Çelik ile görüştü.

1994'te ihalesi yapılan ve 1995'de inşaatına başlanılan Cengiz Topel Havaalanı, Mayıs 1999'da tamamlanmış olup 17 Ağustos 1999 depreminde hasar görünce açılışı yapılamamıştı. Havaalanı 11 yıl eksiklerin giderilmesini bekleyerek ve 2 Kasım 2011'de açıldı ancak 9 Nisan’dan beri yolcu olmaması sebebiyle kapalı. Hava Limanı Müdürü Hakan Çelik ile görüşen Lütfü Türkkan: “Uçmak için her şeyin hazır olduğu bir havaalanında neden seferler iptal oluyor? Kocaeli’nin 1 buçuk milyon nüfusu var. Ben burada başka bir mantık arıyorum. İşletme mantığı yanlış işliyor” dedi.

TOPEL’E GO-KART ÖNERİSİ
Cengiz Topel Havaalanının kapalı olması nedeniyle İzmitli bir iş adamının alanı Go-Kart hizmeti için kiralamak isteğini söyleyen Lütfü Türkkan: “Nisan’dan beri seferler yapılmıyor. Bilet satışı da yok. Madem Kocaeli’ye uçuş izni yok, o zaman geçen bu süre içersinde burası bir eğlence hizmeti verebilsin” dedi. Türkkan, bu kiralama bedelinin personel masrafının çıkmasına yardımcı olabileceğini de belirtti.

3-4 ÖZEL UÇAK İÇİN YAPILMADI
Havaalanına sadece özel uçakların ve orta gövdeli 149 kişilik uçakların inip kalktığını söyleyen Hava Limanı Müdürü Hakan Çelik, pistle ilgili bir sorunlarının olmadığını da belirtti. Çelik, hava trafik kontrolü hizmetinin, askeri hava havaalanınca sağlandığını söyledi. Havaalanına şu anda sadece özel uçakların inebildiğine tepki gösteren Türkkan: “Burası 3-4 adamın özel uçağına yapılmadı, halk için yapıldı” dedi.

ŞEHİRDE POLİS EKSİĞİ VARKEN…
Cengiz Topel Havaalanı’nın faaliyet göstermemesine rağmen polislerin görevde olduklarını gören Türkkan: "Şehirde polis eksiği var. Gerçi polis de burada mecburen bekliyor” dedi. Seferlerin bayramdan sonra başlanacağı söylentileri hakkında bir bilgisi olmadığını söyleyen Çelik: “Seferler bayramdan sonra başlayacak diye biliyorum. Fakat bu konu hakkında kesin bir bilgi yok” dedi.

DEVLETLE PARTİ BİRBİRİNE KARIŞMIŞ
Milletvekili Türkkan: “Kocaeli halkı uçuyor. Ama hep Sabiha Gökçen’den uçuşlar gerçekleşiyor. Nasıl olur da yolcu yok deniyor? Burası uzun seneler sonrasında yapıldı ve sadece 3 ay faaliyet gösterdi. Buradaki ekipmanları da alıp Kastamonu’ya götürmüşler zaten” dedi. Hava Limanı Müdürü Hakan Çelik’in “İl başkanımız açıklama yaptı seferler bayramdan sonra başlayabilir” açıklamalarına dikkat çeken Lütfü Türkkan: “Devletle parti birbirine girmiş” dedi.

29 Temmuz 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR