Emre Okur: Birlik kente böyle mi hakim olacak?

Ancak bilmediği ve anlam veremediği nedenlerden dolayı kendisi ile anlaşma yapılmayan başarılı futbolcu için "300 bin lira verdik, beğenmedi" söylent...

BÜYÜT

Ancak bilmediği ve anlam veremediği nedenlerden dolayı kendisi ile anlaşma yapılmayan başarılı futbolcu için "300 bin lira verdik, beğenmedi" söylentileri de İzmitli futbolcuyu iyice çileden çıkardı.

 

Teklif onlardan geldi

PTT 1. Lig'in beğenilen ve aranan sağ kanat oyuncularından İzmitli Emre Okur, transfer teklifinin Birlikspor'dan geldiğini ifade etti ve şunlar söyledi. "İzmit'te sevdiğim ağabeylerimden birisi bana ulaştı. "Birlikspor" diye bir oluşum içerisinde olduklarını, benim ile de yeni sezonda anlaşmak istediklerini söyledi. Ben de kendisine Fethiyespor ile sözleşmemin devam ettiğini ve bonservisim ile ilgili sorunun aşılması kaydıyla kentimin bir takımında oynamayı kabul edebileceğimi belirttim" dedi.

 

İş imzaya kalmıştı

Emre, il dışından yapılan transferlerle ilgili rakamları duyunca şaşırdığını da belirtti ve "Konu ile ilgili dönüş oldu ve ben de İzmit'e görüşmeye geldim. Birlikspor bir sürü transfer yaptı. Alınan futbolcuların maliyeti 2. Lig'in hatta PTT 1. Lig'in de üzerindeydi. Ben de bir rakam söyledim. Ön görüşmemiz olumlu geçti. Ardından görüştüğüm ağabeyim ile tekrar oturduk. Kendisi "Senin ile anlaşacağız, bonservis sorununu çözeceğiz" dedi ve ben de ona göre hareket ettim. Bir kaç gün sonra Birlikspor ile rakamda anlaştığımızı bu ağabeyim iletti. Yani prensipte anlaşılmıştı. Kısacası bonservis sorunum da çözülecek ve iş sadece imzaya kalacaktı" diye konuştu.

 

Nedense anlaşmadılar

Emre Okur uzun süre beklemesine karşın kendisine her hangi dönüş yapılmadığını ifade etti ve "Uzun süre beklememe rağmen tarafıma her hangi bir dönüş yapılmadı. Fethiyespor ile de sıkıntılar yaşamaya başladım. Çünkü onlar da beni gözden çıkardığı için bölgeme oyuncu bakmaya başlamışlardı. Bilemediğim ve anlayamadığım nedenle benim ile anlaşmadılar. Az daha ortada kalıyordum. Allah'tan Fethiyespor benim ile tekrar masaya oturdu da bu yıl da kaldık. Yok kulübüm adam alabilir ve sözleşmemi fesih de edebilirlerdi" şeklinde konuştu.

 

Alınanlardan daha çok daha az maliyetim vardı

Alınan oyunculardan çok düşük rakam söylediğini ifade eden Emre "Geçen sezon çok iyi bir yıl geçirdim ve 34 maçta forma giydim. Daha da önemlisi İzmitli bir futbolcuyum. Fethiyespor ile anlaşmam 1 yıl daha devam ediyordu. Benim ile anlaşmak isteyen Birlikspor'du. Kesinlikle bu gün alınan bazı oyuncuların maliyetlerinden çok daha aşağıda bir maliyetim olmasına rağmen ve belli bir paraya da anlaşıldığı Birlikspor'daki bir yetkiliden şahsıma söylenmesine rağmen anlaşma yapılmadı" dedi.

 

Böyle mi kente hakim olacaklar

Emre kendisini asıl kızdıran olayı ise şu şekilde yorumladı. "Benim için sağda solda -300 bin lirayı beğenmedi, gelmedi- yorumları yapılıyor. Kesinlikle böyle bir durum söz konusu değildir. Az önce de dedim. Ben -Anlaştım- diye beklerken, Birlikspor'dan beni arayan kimse olmadı. Bu söylemleri ortaya çıkaranlar iftiracıdır, yalancıdır. Hepsini Allah'a havale ediyorum. Birliksporlular kentin her tarafına ulaşmak ve kente hakim olmak istediklerini söylemişlerdi. Ancak bu ilin yetiştirdiği bir futbolcusuna bile sahip çıkamayanlar kentin tümüne nasıl hakim olacak?" diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

 

Resim:

 

Emre 1- emre3

18 Ağustos 2014 Kocaeli- Spor


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR