İZKANDER kimsenin tekelinde değildir

İzmit ve Kandıra Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Sosyal Dayanışma Derneği (İZKANDER), dün Seka Park Otel’de düzenlenen kahvaltılı programda bir araya gel...

İzmit ve Kandıra Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Sosyal Dayanışma Derneği (İZKANDER), dün Seka Park Otel’de düzenlenen kahvaltılı programda bir araya geldi. Programa Dernek Başkanı Hüseyin Öz ve yönetim kurulu üyeleri katılım sağladı. Kahvaltının ardından çarpıcı açıklamalarda bulunan Başkan Öz, “İZKANDER İzmit kamuoyunda yer bulmaya başlayınca bazı mercilerden bize karşı bir algı oluştu. Acaba bir proje derneği mi? Kimsenin projesi değil bu dernek. İzmit ve Kandıra’nın sesidir. Bazıları bu dernek şunun bunun güdümünde diye imalarda bulunuyorlar. Bu dernek kimsenin tekelinde değil” dedi.

 

‘İZMİT GENÇLİK KOLLARI DA TAMAMLANACAK’

Açıklamasında Öz, “İZKANDER olarak yönetim kurulu toplantımızı buraya alalım dedik. Sizlerle beraber de kahvaltı yapalım istedik. Birkaç duyurumuz olacak. Biz İZKANDER olarak geçen hafta gençlik kolları yapılanmamızı bitirdik. İzmit Gençlik Kolları yapılanmamızı İZKANDER olarak yakın tarihte bitireceğiz” açıklamasında bulundu.

 

‘DİLOVASI’NDA OLSAYDI İYİ OLURDU’

Başkan Öz gündemlerinde yer alan çöp fabrikasına da değinerek “Bölgedeki insanlarımız da bizden bir şeyler bekliyor. Bu proje güzel. İZKANDER olarak destekliyoruz ama ilk bu proje Dilovası olarak gündeme gelmişti, sonra Körfez. İlk söylentinin başladığı Dilovası’nda olsaydı daha iyi olurdu. 15 Temmuz’da basınımızın göstermiş olduğu gayretten dolayı hepinize teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

 

‘BU DERNEK KİMSENİN TEKELİNDE DEĞİL’

Başkan Öz, “1 Nisan’da yeni bir kongre yapmıştık. Daha önce KANÇEV olarak devam ederken şimdi İZKANDER olarak devam ediyoruz. Bu kent bizim. Bir değişiklik daha yapmak istedik. Muhacir kardeşlerimizi de atmak istedik. İZKANDER İzmit kamuoyunda yer bulmaya başlayınca bazı mercilerden bize karşı bir algı oluştu. Acaba bir proje derneği mi? Kesinlikle bir proje değil, bu dernek 1999’da kurulmuş. Ben 6’ncı başkanım. Kimsenin projesi değil bu dernek. İzmit ve Kandıra’nın sesidir bu dernek. 1999’dan beri projelerimiz ortada. Bazıları bu dernek şunun bunun güdümünde diye imalarda bulunuyorlar. Bu dernek kimsenin tekelinde değil” ifadelerini kullandı.

 

‘TEMEL ATMA TÖRENİNDE BİZ DE OLACAĞIZ’

Son olarak Öz, “15 Ekim’de Kandıra Duble Yolu ile ilgili temel atma töreni olacak. Bakan beye desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. İnşallah biz de o yolda, açılışta olacağız. Bu yol bittiği zaman Kandıra’mız daha güzel olacak. Bu yol Kefken sahiline kadar devam edecek. Sahillerimiz de bu anlamda güzelleşecek” dedi.

 

‘ARAÇ SAYISI ARTTIRILMALI’

Ardından söz alan Dernek Teşkilatlanma Başkanı Hayri Çelik ise, “Köyümüzde Kandıra’da teşkilatlanma ile ilgili yol kat ettik. Çalışmalarımız devam ediyor. Okulların açılmasıyla birlikte Kandıra yolunda araçlarımız az gelmekte. İşçi ve öğrenci saatlerinde araç sayısı arttırılırsa daha güzel olur. Çalışmalarımız bu yönde çok iyi gitmekte. Köylerimizde de ilgi gösteriyorlar sağ olsunlar. Vatandaşlarımıza da teşekkür ediyorum” sözlerine yer verdi. Serkan BORLAK

09 Ekim 2016 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR