Yoldaş: Bize asgari ücret size milyarlar bu reva mı?

Kendilerini ziyarete gelen Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı Vedat Yoldaş’a “Asgari ücreti 825 TL’ye çıkaracağız” diyen MHP Milletvekili...

BÜYÜT

Kendilerini ziyarete gelen Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı Vedat Yoldaş’a “Asgari ücreti 825 TL’ye çıkaracağız” diyen MHP Milletvekili Cumali Durmuş aldığı cevap karşısında şok oldu. Yoldaş, “Milletvekilleri milyarlar alırken vatandaşın 825 TL asgari ücret alması ne kadar adaletli tartışılır” dedi.

Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şubesi Başkanı Vedat Yoldaş ile İzmit köy ve mahalle muhtarları önceki akşam MHP İl ve İlçe Başkanları’nı makamlarında ziyaret etti. Vedat Yoldaş ve diğer muhtarları ağırlayanlar arasında MHP Kocaeli Milletvekili Cumali Durmuş da yer aldı. Yeni yönetimlerin belirlenmesinin ardından ziyaretlerine başlayan Vedat Yoldaş, MHP İlçe Başkanı Aydın Ünlü’nün başkanlığına ve yönetime hayırlı olsun demekte geç kaldıkları için özür dileyerek hediyesini verdi. Yoldaş, hem MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak hem de İlçe Başkanı Aydın Ünlü’ye şamdan hediye etti.

IŞIKSIZ KALIRSANIZ SİZİ AYDINLATSIN!
Yoldaş’ın hediyesini takdim ederken imali bir biçimde “Işıksız kalırsanız sizi aydınlatması için lazım olur” demesi dikkat çekti. Ardından ziyaretleriyle ilgili açıklamalarda bulunan Yoldaş, 12 Haziran’da yapılacak seçimlerin hayırlı sonuçlar doğurmasını dileyerek, bütün siyasi partilere eşit mesafede durmaya çalıştıklarını belirtti, görüş alışverişi yapmak istediklerini dile getirdi. Yoldaş, muhtarlar için iyileştirme çalışmaları yapılması gerektiğini vurgulayarak, “Şimdi muhalifken verilen sözler, iktidar olunduğu zaman nedense unutuluyor umarız siz unutmazsınız. Umarız ki vaatler sözde kalmaz” dedi.

‘ASGARİ ÜCRETİ 825 TL’YE ÇIKARCAĞIZ’
Bunun üzerine söz alan MHP Milletvekili Cumali Durmuş, Ankara’da kanun haline gelen muhtarlık hakları ve özlük yasasının oluşması aşamasında muhtarlara desteği en çok MHP’lilerin verdiğini belirtti. Durmuş, ayrıca köylerin ve köylülerin sorunlarının dile getirildiği toplantıda güzel sonuçlar elde edildiğini belirtti. Durmuş, “1999-2002 dönemde muhtarlara çok önem verdik. Onlar için iyileştirme çalışmalarını biz yaptık. Şimdi ise asgari ücreti 825 TL olarak hesaplıyoruz. Dünyada ve Türkiye’de en önemli sorun ekonominin dengesiz dağılımıdır” dedi.

ADALET BUNUN NERESİNDE?
Cumali Durmuş’un “Asgari ücreti 825 TL’ye çıkaracağız” sözlerine Yoldaş, “Milletvekilleri milyarlar alırken, vatandaşın 825 TL asgari ücret alması ne kadar adaletli tartışılır. 825 TL ile insan nasıl geçinebilir? Unutulmamalıdır ki üreten bir ekonomi Türkiye’yi rahatlatabilir” diye cevap verdi. Yoldaş’ın bu sözleri şok etkisi yaratırken ziyaret tartışmasız bir şekilde sona erdi.

27 Şubat 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR