Yaman, Azerilere konuk oldu

AKP Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, önceki gün Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu (TADFE) Başkanı Bilal Dündar ve yönetimi ile bir araya geld...

AKP Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, önceki gün Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu (TADFE) Başkanı Bilal Dündar ve yönetimi ile bir araya geldi. Seka Park alanında bulunan Azerbaycan Kültür Evi’nde gerçekleşen ve Federasyon Başkanı Bilal Dündar’ın ev sahipliğinde gerçekleşen buluşmaya büyük ilgi gösterildi.

 

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ile birlikte bir süre önce Savunma Sanayisi ile ilgili Azerbaycan’a giden ve burada Devlet Başkanı İlham Aliyev ile görüşen Yaman, ilimizdeki Azerilere, Aliyev’in selamını getirdiğini söyledi. Bu arada düzenlenen toplantıya İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zanburkan, Federasyon Sekreteri Sevil Saral, Federasyon yönetimi ve üyeler ve Azerbaycan derneklerinin yöneticileri katıldı.

 

YERLİ SANAYİ VURGUSU

Yapılan görüşme sırasında milletvekili Cemil Yaman, ülkenin geride kalan 14 yıllık süreçte geldiği noktayı katılımcılarla paylaştı. Engelli politikalarına ve Azerbaycan ile Türkiye arasında yapılan savunma sanayisi alanındaki çalışmalara değinen Yaman, “Geçmişte sanayimiz tamamen dışa bağımlıydı. Bugün ise yüzde 100 yerli yapımı olan İHA, tank ve helikopter gibi gemi sanayi projelerimiz hayata geçiriliyor” dedi.

 

“BİLİŞİM VADİSİ ÖNEMLİ”

Türkiye’nin AKP döneminde onlarca yıl ileri gittiğini dile getiren milletvekili Yaman, “Bilişim Vadisi ülkemiz ve kentimiz için çok önemli. Azerbaycan Türkleri ve dışarıdaki soydaşlarımız, Balkan ya da Kafkasya’dakiler hepsi bizim için çok değerlidir. Azerbaycan’ın da bizim gibi ileri gitmesi için çalışmalar yapılıyor. Savunma sanayisinde önemli projeler hayata geçiriliyor, çeşitli fuarlar düzenleniyor” dedi.

 

ALİYEV SELAM GÖNDERDİ

Azerbaycan’a yaptıkları ziyaret sırasında İlham Aliyev ile de bir araya geldiklerini dile getiren Yaman, “Kendisinin selamlarını sizlere getirdim” diye konuştu. Bu arada üyelerle birlikte konuğu olan AKP Milletvekili Cemil Yaman ile yakından ilgilenen Federasyon Başkanı Bilal Dündar, ziyareti nedeniyle kendisine teşekkür etti.

 

KÜTÜPHANEYİ DE GEZDİ

Konuşması sırasında federasyon nezdinde yaptıkları çalışmalara değinen Bilal Dündar, “Türkiye ile Azerbaycan arasındaki ‘Bir millet, iki devlet’ sözünün içi dolmaya başladı. Bize yönelik gerçekten tehditler var” dedi. Daha sonra Ermeni Soykırım Müzesi’ni gezen Dündar, Yaman’a Azerbaycan Evi Kütüphanesi hakkında da bilgiler verdi.

02 Ekim 2016 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı! mask
Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı!

Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı! mask
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı!
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor mask
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı! mask
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı!
Ekmekte flaş fiyat açıklaması! mask
Ekmekte flaş fiyat açıklaması!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR