Vali Topaca’nın bayram mesajı

Kocaeli Valisi Ercan Topaca Ramazan Bayramı ile ilgili olarak bir mesaj yayımladı. Topaca mesajında şunlara değindi:“Milli ve dini bayramlar, Milletim...

BÜYÜT

Kocaeli Valisi Ercan Topaca Ramazan Bayramı ile ilgili olarak bir mesaj yayımladı. Topaca mesajında şunlara değindi:

“Milli ve dini bayramlar, Milletimizin ortak sevinci, mutluluğu, gururu ve heyecanıdır. Milleti oluşturan bireylerin düşüncede, sevinçte ve idealde aynı heyecanı ve coşkuyu paylaşması, güçlü bir millet ve toplumun en belirgin özelliğidir.

Bu yıl, Millet olarak iki sevinci ve coşkuyu aynı anda yaşıyoruz. Dostluğun, kardeşliğin, sevginin, yardımlaşmanın, şefkat ve merhametin coşkulu bir şekilde yaşandığı Ramazan Bayramı ile Türk kahramanlığının eşsiz örneklerinden biri olan 30 Ağustos Zafer Bayramını birlikte kutluyoruz.

Ramazan Bayramı herkesi kucaklamanın, ihtiyaç sahiplerine yardım etmenin, uzaktakileri yakınlaştırmanın, millet olarak kaynaşma ve dayanışmanın bir vesilesidir. 30 Ağustos Zafer Bayramı ise, milli birlik ve beraberliğimizin kuvvetlendiği, vatan ve millet sevgisinin doruğa çıktığı müstesna bir gündür.

Ramazan Bayramı ve 30 Ağustos Zafer Bayramı vesilesiyle insanlar arasındaki barış, huzur ve kardeşlik duygularını güçlendirmek ırk, dil ve inancına bakılmaksızın bütün insanların refahını artırmak amacıyla birey ve toplum olarak yapabileceğimiz çok şey olduğunu düşünüyorum.

Bu kapsamda, Afrika Kıtasında kuraklık ve savaşlara bağlı olarak büyük bir insanlık dramı yaşamaktadır. İnsanlar ve çocuklar aç, susuz ve çaresiz bir şekilde hayatta kalma mücadelesi vermektedir.

İnsanlara yardım ve paylaşma duyguları çok yüksek olan Milletimizin bu drama duyarsız kalması mümkün değildir. Dost ve kardeş Somali halkına bir nebze olsun katkıda bulunmak, bizim için İslami ve insani bir görevdir.

En yakınımızdaki ihtiyaç sahiplerine yardım dahil olmak üzere, bütün hemşehrilerimi kendi imkanları ölçüsünde Somali’ye yardım için başlatılan kampanyaya katılmaya davet ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, bütün hemşehrilerimin Ramazan ve 30 Ağustos Zafer Bayramını en kalbi duygularla tebrik ediyorum. Ayrıca, ebediyete intikal etmiş şehit ve gazilerimize Allahtan rahmet diliyor, daha nice bayramlara barış ve huzur içinde ulaşma dileğiyle, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

28 Ağustos 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR