“AKP gelecekte yalan dolan, yolsuzluk ve sömürüyle anılacak”

CHP Kocaeli İl başkanlığı haftalık yönetim kurulu toplantısını dün akşam saatlerinde il binasındaki toplantı salonunda gerçekleştirdi. Toplantı öncesi...

BÜYÜT

CHP Kocaeli İl başkanlığı haftalık yönetim kurulu toplantısını dün akşam saatlerinde il binasındaki toplantı salonunda gerçekleştirdi. Toplantı öncesi il başkanı Yalçın Kuşkan, “ Çayırova ilçemizde anlamsız ve yersiz çalışmalar yapılmaktadır” dedi

Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli İl Başkanlığı’nın olağan haftalık toplantısı dün il başkanlığında gerçekleşti. İl başkanı Yalçın Kuşkan’ın başkanlığında gerçekleşecek olan toplantı öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Yalçın Kuşkan, Çayırova ilçesinde yapılan çalışmaların gereksiz ve yanlış olduğunu belirtti.
YALAN DOLAN, SÖMÜRÜ
Toplantı öncesinde yaptığı basın açıklamasında Yalçın Kuşkan şu ifadelere yer verdi; “Yerel seçimler yaklaştıkça AKP’li belediyelerin daha ne hünerlerini göreceğiz kim bilir? Sonu gözüken AKP döneminin gelecekte yolsuzluk, fesat, her türlü sömürü ve yalan dolan kavramlarıyla anılacağı kesin gözüküyor. İktidarını ve onun getirdiği rantı yitirmek istemeyen AKP, halkımızı Çayırovarak ve çeşitli sahtekârlıklarla yerel seçimlere hazırlanmakta.”
ÇİRKİN BİR İŞBİRLİĞİ
Konuşmasına Çayırova Belediyesi’nde yaşanan yolsuzluklara değinerek devam eden Kuşkan; “Son günlerde il başkanlığımıza gelen yoğun ihbar ve şikâyetlerden biri de AKP ilimizdeki bir ilçe belediyesi belediyesinin nasıl çalıştığını gözler önüne seren örneklerden birini oluşturuyor. Bir kamu dairesiyle çirkin bir işbirliği kumpası kuran belediye böylece hem yandaşlara ekonomik anlamda rant sağlamakta ve hem de halkımızı aldatarak sosyal güvenlik kurumunca sunulan bir hizmetin asıl kaynağı kendisi olmadığı halde kendisiymiş gibi göstermektedir” dedi.
HEP AYNI HASTANEYE
Yalçın Kuşkan konuşmasına daha sonra şöyle devam etti: “Sigortalı kapsamında sosyal güvenlik hizmeti alan bazı erkek hastalar ilgili kurumca nedense hem aynı aile hekimine, kadın olanlar da hep aynı kadın doğum hastanesine yönlendirilmektedir. Hastalara yazılan medikal malzemelerin bedeli ile ilgili kamu kurumunca ödenmekte ve alımlarda hep bir komşu ilimizdeki medikal malzemeler satan firmadan yapılmaktadır. Alımı yapılan medikal malzemelerin hastalarımıza dağıtım işini de ne hikmetse belediye üstlenmiştir.
DÖNEN DOLAPLAR,
SAHTEKÂRLIKLAR
Firmalar hastalar adına aldığı vekâlet ile Sosyal Güvenlik Kurumu’na teslim edilen ve bedeli bu kurum tarafından firmaya ödenen çeşitli sağlık malzemeleri sonrasında firmanın vekâletten çekilmesiyle doğrudan hastaların adına işlem yapılmış gibi bir durum söz konusudur. Tezgâhın devamı da malzemelerin kendilerine belediye tarafından verildiğini ve bu uygulamanın bir belediye hizmeti olduğu zannetmektedirler. Ne bilsinler dönen dolapları? Ne bilsinler planlanan tezgâhları ve sahtekârlıkları?
“AKP BASKISINDAN KORKUYORLAR”
Bir şeyler döndüğünün farkına varan ama AKP baskısından korkan ve resmi makamlara müracaat edemeyen veya etse bile devlete olan güvenleri kalmadığından sonuç alacaklarına inanmayan, inansa bile başına iş almak istemeyen bazı duyarlı yurttaşlarımız konuyu partimize iletmeyi uygun görmüşlerdir. Biz de kurulan tezgâhı gündeme taşıyarak yetkilileri göreve davet ediyoruz. Sayın Valimiz konuyu önemseyerek gerekli idari soruşturmayı derhal başlatacağına savcılık makamının da bu açıklamamızı suç duyurusu kabul ederek gereğini yapacağına inanıyoruz.
“ÇALIŞINCA NELER OLUYOR?”
Bizler dışarıdan hiçbir resmi belgeye ulaşma olanağımız olmadan yaptığımız sınırlı bir araştırmada konunun boyutlarının çok ciddi olduğuna dair ipuçları elde ettik. Valilik ve savcılık sahip olduğu yetkilerle söz konusu büyük vurgun ve sahtekârlığı kolaylıkla açığa çıkaracaktır. Araştırmalarımız sırasında aldığımız duyumlarda söz konusu firmanın başka birçok belediye ile benzer bir alış veriş içinde olduğu kanaatine vardık. Tarafımızdan bilinen firma ile aile hekimi adları ve ilçe belediyesini talep eden yetkili makamlara bildirmeye hazırız. Halkımızın AKP’nin “ çalışınca oluyor” derken neyi kastettiğini artık göreceğini umuyor, kamuoyunun bilgisine en derin saygılarımızla sunuyoruz.”
“DAVA LEHİME SONUÇLANDI”
Yalçın Kuşkan basın açıklamasının ardından soruları yanıtladı. Kuşkan kendisine 26-08-2012 tarihinde Yıldızlar Eğitim Organizasyon tarafından KO- MEK ile ilgili müvekkil şirket hakkında asılsız isnat ve yorumlara yer verdiğini kastederek açılan dava ile ilgili son gelişmeyi bildirdi. Davanın İstanbul 14. Asliye Hukuk Mahkemesi’nce reddedildiğini ve gerekçe olarak da “Davalı Yalçın Kuşkan’ın eylemleri kamuoyunu aydınlatmak, bilgilendirmek, ilgili yöneticileri uyarmak ve kişisel konuşma, fikir açıklama haklarını kullanmak niteliğindedir. Bu nedenle kişilik haklarına saldırı olarak kabul edilemez yasal koşulları bulunmayan davanın reddi” açıklamasının yer aldığını bildirdi.

02 Ağustos 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR