Seri Katillerin Davası Yine Başladı

2006 yılında çeşitli ilimiz dahil çeşitli illerde 7 kişiyi öldüren ve ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan sanıklar, Yargıtay kararı ona...

BÜYÜT

2006 yılında çeşitli ilimiz dahil çeşitli illerde 7 kişiyi öldüren ve ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan sanıklar, Yargıtay kararı onamayınca yine yargılanmaya başlandı.

2006 yılı Eylül ayında yaşanan olayda Yiğit Bekçe ve Mehmet Karahasan d-100 karayolu üzerinde bulunan Fatih Kılıç’ı öldürmüş, ardından diğer illerde 6 kişiyi daha öldürmüştü Bursa’da başlayan ve Ankara’da sona eren seri cinayetlerin sanıkları Yiğit Bekçe ve Mehmet Karahasan’ın ayrı ayrı 7 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılırken, tutuksuz olarak yargılanan Celal Aykut Okumuş ise beraat etmişti. Karar geçtiğimiz yıllarda Yargıtay’a gönderilmişti. Ancak Yargıtay tutuksuz olarak yargılanan sanık Okumuş’un diğer mahkemelerde olaylarla bağlantılı olup olmadığının belirlenememesi ve hakkında kamu davası açılıp açılmadığının belirlenmesi nedeniyle kararı bozdu.

OKUMUŞ KATILDI
Yargıtay tarafından bozular karar gereği davanın tekrar görülmesine dün tekrardan başlandı. Davaya tutuklu olarak yargılanan sanıklar Yiğit Bekçe ve Mehmet Karahasan katılmazken, tutuksuz olarak yargılanan sanık Celal Aykut Okumuş avukatı Ali Aktaş, Yiğit Bekçe’nin avukatı Mehmet Bodur ile birlikte öldürülen Fatih Kılıç’ın avukatı Mehmet Terzi katıldı. Okumuş’un avukatı Ali Ateş yaptığı savunmasında “müvekkilim ile ilgili olarak aynı nedenlerden dolayı Sakarya’daki dava dosyası da bozulmuştur. Ancak yapılan yargılamada müvekkilim yine beraat etmiştir. Bu nedenle de beraatini talep ediyorum” dedi. Beraat eden sanık Okumuş ise “benim hakkımda sadece Hendek ve Kocaeli mahkemelerinde dava açıldı” dedi.

7 HAZİRAN’A ERTELENDİ
Bunun üzerine mahkeme heyeti sanık Celal Aykut Okumuş hakkında Bursa, Mersin, Tarsus ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılıklarına özellikle yazı yazılarak Yargıtay’ın bozma kararı ve iddianame örneği gönderilerek Yiğit Bekçe ve Mehmet Karahasan’ın işledikleri adam öldürme suçlarına yardım yada iştirak edip etmediği hakkında kamu davasının açılıp açılmadığının sorulmasına, Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığına yazı yazılarak sanık ile ilgili karar dosyanın gönderilmesi nedeniyle davayı 7 Haziran tarihine erteledi.

28 Nisan 2011 Kocaeli- AsayişYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR