Sarıbay: Ceyhan’ın haram parasına ihtiyacımız yok

CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay, AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’ın “CHP’lilerin Osman Gazi Köprüsü’nün geçiş ücretini ben ödeyeceğim” demesi ü...

CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay, AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’ın “CHP’lilerin Osman Gazi Köprüsü’nün geçiş ücretini ben ödeyeceğim” demesi üzerine “Ceyhan’ın haram parasına ihtiyacımız yok” dedi.

CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay, gündeme dair konuları değerlendirdiği basın açıklamasında genel merkezden gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın teröristlerle ilgili söylediği sözler nedeniyle genle merkezden gelen basın açıklamasını okudu. Açıklamada CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, CHP İl Sekreteri Hüseyin Acurman, CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya ve yöneticiler hazır bulundu. CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, kendisine yönetilen “AKP il başkanı Şemsettin Ceyhan, Osman Gazi Köprüsü’nden geçişte CHP’lilerin ücretlerini ödeyeceği” soru üzerine “Ceyhan’ın haram parasına bizim ihtiyacımız yok. O gitsin haram parasıyla kendi ortaklarını geçirsin o köprüden. Biz kendi maaşımızla oradan geçeriz” ifadelerinde bulundu.

 

HAKARETLERE YENİSİNİ EKLEDİ

Daha sonra genel merkezden gelen basın açıklamasını okuyan Sarıbay, “Aziz şehitlerimize “kelle” diyerek hakaren eden, şehit cenazelerinde yükselen haklı feryatlara “yaygara” sıfatını layık gören, ülkemizin birlik ve bütlüğü için hayatını ortaya koyan fedakar asker ve subaylarımıza “terörist” yaftasıyla kurulan kumpasların mimarı olan Recep Tayyip Erdoğan dün milletimize karşı ettiği hakaretlere bir yenisini daha ekledi” ifadelerinde bulundu.

 

CHP BU HAKARETİ KABUL EDEMEZ

Konuşmalarına devam eden Sarıbay, “Yaptığı konuşmada Erdoğan aynen şöyle diyor “Teröristler kadar bizler gururlu olmazsak, onur olmazsak bu ülkede büyük bir kırılma olur.”  Teröristler kadar bile onurulu ve gururlu olmadığını ima ederek milletimize hakaret eden Erdoğan kendi onur ve gurur ölçüsünü ortaya koymuştur. Erdoğan’ın onurunun ölçüsü terör örgütleri gurunun ölçüsüde terörsitlerdir. Cumhurbaşkanlığı koltuğunu işgal eden bu kişi halkımızın onuruna, şerefine, gururuna ağır bir hakaret etmektedir. Terör örgütü üyelerine iltifatlar düzerken halkımızı alenen aşağılamaktadır. Halkımız ve CHP böyle bir hakareti asla kabul edemez” ifadelerinde bulundu.

 

ice11-114.jpg

 

ERDOĞAN TERÖRE YARDIM VE YATAKLIK ETMİŞTİR

Erdoğan’ın teröre yardım ve yataklık ettiğini dile getiren Sarıbay, “İktidarı boyunca terör örgütüne yardım ve yataklık eden Erdoğan, halkımıza karşı işlediği suçlar ve ettiği hakaretler nedeniyle mutlaka hesap verecektir. “Bu halkın teröristler kadar gurur yoktur” diyen Erdoğan’ı aziz halkımıza tevdi ediyor, onur ve gurur kavramları ağzına yakışmayan bu şahsa en güzel cevabı halkımızın vereceğine inanıyoruz” diye konuştu.

Ahmet HAZER

 

kaynakk.jpg

25 Haziran 2016 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR