Çeker: Kamu çalışanına her ay 100 lira eksik maaş veriliyor

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, yönetim kurulu ile ilk toplantısını yaptı. Çeker, kamu çalışanlarına eksik maaş verildiğini söylediTü...

BÜYÜT
Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, yönetim kurulu ile ilk toplantısını yaptı. Çeker, kamu çalışanlarına eksik maaş verildiğini söyledi


Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, Yönetim Kurulu ile ilk toplantısını şubede binasında gerçekleştirdi. Toplantıya Şube Başkan Yardımcısı Zekai Dumlupınar, Şengül Çakmak, Saniye Yıldıran, Arif Ovalı, Sema Gümüş, Umut Birol katıldı. Çalışma hayatı ile ilgi yapılan değişiklikler ve sendikal gelişmeler hakkında yönetimi bilgilendiren Başkan Çeker yeni dönemde yapılacak çalışmaları yönetim kurulu ile birlikte planladılar. Şube Başkanı Çeker toplantı sonrası açıklamada bulundu.


HİZMET ALIMI

Şube Başkanı Çeker; Sağlık Bakanlığının bütçe sunumun açıkladığı rakamlar baktığımızda, Sağlık Bakanlığında 2002 yılında toplam 256 bin personel görev yapmakta idi. Bunun 245 Bini personel kadrolu 11 Bin personel ise Hizmet alımı üzerinde görev yapmakta idi. 2013 yılında ise toplam 517 Bin Personel görev yapmaktadır. Bunun 387 Bin Kadrolu personel 129 bin personel ise hizmet alımı ile Sağlık Bakanlığında görev yapmaktadır.


“İŞSİZ KALACAKLAR”

Başkan Çeker; Sağlık Bakanlığının açıklamış olduğu rakamların dili ile konuştuğumuzda Bakanlık vatandaşımıza sunmuş olduğu hizmetleri özel sektörden hizmet alımı ile giderme yöntemini benimsemiştir. Buda Sağlık Hizmetlerinin hızlı bir şekilde özelleştiğini göstermekte olduğunu söyleyen Çeker; çalışanlar yakın zamanda işsiz kalacaklar. Dedi. Çeker; İşsiz kalmamaları için kendilerinin ekonomik sosyal haklarının gelişmesi milli gelirden paylarını düşeni almak için mücadele eden, mağdur olduklarında çalışanın yanında olan Türk Sağlık Sen’e üye olmaları menfaatlerinedir. Dedi.

“SAĞLIK ÇALIŞANLARI GERÇEKLER
İLE YÜZLEŞMELİDİRLER”

Açıklamalarını sürdüren Çeker; Çalışanlar yaklaşan tehlikeyi görmeli, Sağlık çalışanları gerçekler ile yüzleşmelidirler. Dedi. Başkan Çeker; Sağlık hizmetlerinin özelleştiğinin bir işareti de Sağlık Bakanlığı her yıl yapması gereken ünvan değişikliği sınavını Üç yıldır yapmıyor. Bakanlığın bu vurdum duymaz tavrı tüm çalışanları çanından bezdirmiştir.

HER AY 100 TL. EKSİK MAAŞ.
Şube Başkanı Çeker ; Çalışandan Vaatler ile yetkiyi alan fuluğ sendika almış olduğu yetkiyi çalışandan yana değil Hükümetten yana kullanarak 30 gün sürmesi gereken toplu sözleşmeyi kısa sürede sonlandırarak hükümetin sunmuş olduğu katsayıya bağlı 3+3 = 223 TL. teklifini kabul etmemiş daha sonra diğer konfederasyonlardan habersiz seyyanen 170 TL bürüt = 123 TL Net’e imza atmak suretiyle Kamu çalışanına her ay 100 TL.eksik maaş almasına sebebiyet vermiştir” diyen Çeker; kamu çalışanları hükümet yandaşı fuluğ sendikaya gerekli tepkiyi koymalıdırlar” açıklamasında bulundu.

15 Aralık 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR