40 yıldır bizi size ulaştıranlar

İZMİT YAY-SAT MEDET BAŞLILAR “Toplam 220 noktaya gazete dağıtıyoruz” İzmit bölgesinde yerel ve ulusal gazetelerin dağıtım işini yapan İzmit...

İZMİT YAY-SAT MEDET BAŞLILAR

“Toplam 220 noktaya gazete dağıtıyoruz”

medet.jpg

İzmit bölgesinde yerel ve ulusal gazetelerin dağıtım işini yapan İzmit YAY-SAT Başbayii Medet Başlılar, 17 senedir bu işi yapıyor. Başlılar, “İzmit başta olmak üzere Karamürsel, Gölcük, Başiskele, Kartepe ve Kandıra ilçelerine yerel ve ulusal gazeteler bizlerin aracılığıyla gidiyor. 16 personelimiz var. Arkadaşlarımız akşam saatlerinden sabahın ilk ışıklarına kadar gazetelerin dağıtım işeri ile ilgileniyorlar. Toplam 220 noktaya gazete bırakıyoruz” dedi.

 

“GAZETENİZ ÇOK BÜYÜK”

Gazetemizin 41. yılı ile ilgili de konuşan Başlılar, Kocaeli Gazetesi’nin kentin en köklü gazetesi olduğunu belirterek, “Kocaeli Gazetesi ile çok uzun zamandır birlikte çalışıyoruz. Kocaeli Gazetesi’nin içinden birçok gazete çıkmıştır. Geçmiş yıllarda bu gazetede çalışanlar, şimdi başka gazetelerde görev yapıyor. Bu onun büyüklüğünü, Kocaeli’deki gücünü göstermektedir. Bu gücüyle uzun yıllar daha Kocaeli’ne hizmet etmesini diliyorum” dedi.

 

DERİNCE YAY-SAT ALİ SAROĞLU

“Hiçbir gazete yokken Kocaeli Gazetesi vardı”

ali-008.jpg

Derince Çenedağ Mahallesi İstiklal Caddesi üzerinde faaliyet gösteren Derince YAY-SAT Bayii Ali Saroğlu gazete dağıtımı ile ilgili yaşanan süreci anlattı. 33 senedir dağıtım işi yaptıklarını belirten Saroğlu, “Toplam 14 çalışanımız var. Derince bölgemizdeki gazete satan bayilere gazeteleri biz ulaştırıyoruz. Baskıdan gelen yerel ve ulusal gazeteler saat 22.00 itibariyle elimize ulaşmaya başlıyor. Çalışan arkadaşlarımız, bir gün öncesinin satış raporlarına göre hangi bayiye kaç adet gazete gideceğini hesapladıktan sonra gelen gazeteler satış raporlarına göre ayrılıyor. Ayrılan gazeteler daha sonra bölge bölge sıralanarak bayilere gitmek üzere hazır hale getiriliyor. Bu işlemler saat 04.00 itibariyle tamamlanmış oluyor. Saat 04.00 ile 07.00 saatleri arasında da hazırlanan gazeteler bayilere bırakılıyor. Derince bölgesinde dağıtım yaptığımız toplam 150 nokta var. İşimizi severek yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz” dedi. Gazetemizin 40. yaşını da kutlayan Saroğlu, “Kocaeli Gazetesi’ni 33 senedir dağıtıyoruz. Hiçbir gazete yokken Kocaeli Gazetesi vardı. Gazetenizin yeni yaşını kutluyor, daha başarılı ve güzel günlere ulaşmasını diliyorum” dedi.

15 Mayıs 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR