Dünyanın en saf ve güçlü antibiyotiği: Gümüş!

Böyle bir madde gerçekten mevcut. Bu en saf elementlerden biri de gümüşten elde ediliyor. Gümüş binlerce yıl antimikrobiyal olarak kullanılmış.   Gü...

Böyle bir madde gerçekten mevcut. Bu en saf elementlerden biri de gümüşten elde ediliyor. Gümüş binlerce yıl antimikrobiyal olarak kullanılmış.

 

Gümüş tuzları kuşaklar boyu mucize iyileştirici olarak kabul edilmiş ta ki ilaç şirketleri onları unutturana kadar. Bunların yerini laboratuarda üretilmiş yapay antibiyotikler aldı. Önceleri onlar da mucize olarak kabul edildiler. Ancak o zamanlar daha antibiyotiğe dirençli organizmalar yoktu. Günümüzde bu sorun büyük bir tehdit oluşturuyor. O nedenle de gümüşe dönüş başladı ve gümüşün antibakteriyel ve antimikrobiyal özellikleri olduğuna kuşku yok.

 

Bu gerçek mucizevi madde sodyum, potasyum, kalsiyum, magnezyum gibi çok önemli elektrolitler ve 70 diğer mikro mineral içeriyor. Elektrolitler hücrelerin içi ve dışındaki sıvı dengesini ve vücuttaki asit-baz dengesini korurlar bu da hücre sağlığı için çok gereklidir.

 

Çoğu antibiyotik ancak yarım düzine mikrobu öldürürken toksik olmayan gümüşün yüzlercesini öldürebildiği belirtiliyor. En önemlisi de reçete edilen antibiyotiklere olduğu gibi mikroplar doğal antibiyotik etki yapan gümüşe direnç geliştiremiyor. Gümüş çok çeşitli bakterileri 3 yolla öldürüyor:

1- Gümüş bakterilerin hücre duvarlarını zayıflatarak parçalanmalarına neden oluyor.

2- Gümüş bakterilerin metabolizmasına müdahale ederek onları aç bırakıyor.

3- Gümüş bakterilerin hücre bölünmesini bozarak çoğalmalarına engel oluyor.

 

Herhangi bir bakterinin gümüşe direnç geliştirmesi söz konusu değil ve reçeteli antibiyotiklerden farklı olarak yetişkinler için de çocuklar için de güvenle kullanılabilir.

 

Ana akım tıp herkesin, ilaçlar ve ameliyatlar demek olan "modern" tıptan önce her şey çok kötüydü görüşüne inanmasını istiyor. Oysa penisilin bulunmadan önce gümüş pek çok enfeksiyon için etkili olarak kullanılıyordu. Ancak bu maddenin kullanımı hafızalardan silinmek istendi çünkü doğal bir madde olduğu içi patentlenemeyecek, tekelleştirilemeyecek ve reçeteyle satılamayacaktı.

 

İlaç şirketleri FDA nezdinde de lobi yaparak gümüşün tıbbi amaçlarla kullanılmasının yasaklanmasını istediler. Ancak FDA bile partiküler gümüş ve gümüş tuzlarını yasaklayacak zemin bulamadı. İlaç şirketleri de başka bir yola baş vurdu ve FDA'nın gümüşün yararları konusunda bilgilere ulaşılmasının sınırlandırmasını istediler. Sonunda tezgah üstü satışına engel olmayı başardılar. Bu şaka gibi çünkü gümüş grip, ateş, herpes, hepatit, bronşit, zatüre ve mantar enfeksiyonlarında yaygın olarak kullanılmaktaydı. Gümüş, gözler, kulaklar, boğaz, diş, burun, yanıklar, sokmalar, kesikler, atlet ayağı gibi dış enfeksiyonlarda da kullanılmaktaydı.

 

Neyse ki FDA araştırmacıların işlerini yapmalarını engelleyemiyor ve gümüş yeniden güçlü bir antibakteriyel ajan olarak kabul ediliyor. Ameliyatlarda kullanılan çivi ve vidaların olası enfeksiyonları önlemek için gümüş kaplamalı yapılmaları konusunda teknoloji araştırmaları yapılıyor.

 

Avustralya Adelaide Üniversitesi'ndeki doktorlar rinit ve sinüziti antibiyotiklerle tedavi etmekte zorlanıyorlarmış. Yeni bir çalışma ile suya gümüş parçacıklarının eklenmesiyle hazırlanan bir burun sprayinin başarıyla kullanıldığını gösterdiler. Kronik rinosinüzit oluşturan Stafilokokus aureus bakterilerinin daha önce tedavi edilemeyen semptomlarının başarıyla tedavi edildiği gösterildi.

 

Gümüşün romatoid artritte kullanımıyla ilgili çalışmalar yapılıyor. Polonyalı araştırmacılar gümüşü stafilokok, e.koli ve diğer öldürücü bakteriler üzerinde denemişler ve sonuç başarılı olmuş.

 

Özet çeviri: Nurçin Çağlar

Sağlıklı Yaşıyoruz

Kaynak: http://easyhealthoptions.com/earths-purest-powerful-antibiotic/


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

09

Asiye efe - Benim bildiğim evde surahinin içine gümüş bir malzeme atiyosunuz ( mesela kaşik) sonra suyunu bu surahiden tüketiyorsunuz.

Yanıtla . 0Beğen 01 Aralık 22:15
08

Mehmet emek - NE şekilde içiliyor.

Yanıtla . 0Beğen 01 Aralık 22:15
07

Runo - Cevizde varmış,bol bol yiyelim

Yanıtla . 0Beğen 01 Aralık 22:15
06

gündoğdu - gümüşü yiyecekmiyiz

Yanıtla . 0Beğen 01 Aralık 22:15
05

Gümüşlük - Düşüp yaralanan babamın yarası iltihap bağlayınca hastaneye yatmasının ardından yarasındaki iltihap temizlense de yeniden iltihap bağladı. Avuç içi kadar ve bembeyaz. Bir aylık yatması sırasında iyileşme olmadı, yara kurumadı. Hastabakıcılardan "gümüş kompil" denilen içinde gümüş suyu bulunan sargı bezlerini duyunca medikalden alıp, üç günde bir değiştirmeye başladık evde. Yara bariz biçimde milim milim, kahverengiye dönüşerek kapandı, iltihap kalmadı. Gümüş suyu kesinlikle etkili yaralar için ve siyanür, civa gibi şeyler başka şeyler gümüş bambaşka bir şey!

Yanıtla . 0Beğen 01 Aralık 22:15
04

Gülizar - Nasıl ne şekilde kullanılıyor bilği verirmisiniz

Yanıtla . 0Beğen 01 Aralık 22:15
03

çetin - çeviri yada yazının kendisi daha aydınlatıcı olabilirdi bazı yerlerde(bakterilere zarar verir derken ) bakterilerin hepsi vücuda zararlı mı diye bir soru geliyor akla bir de gümüş vücutta varmı gıdalarla mı alınıyor

Yanıtla . 0Beğen 01 Aralık 22:15
02

Öznur - Nasıl tuketmemiz,ve nereden bulabiliriz tesekkürler.

Yanıtla . 0Beğen 01 Aralık 22:15
01

Paracelcus - Geçmişte cıva ve kurşun, hatta arsenik ilaç olarak kullanıldı ve sonuçları iyi olmadı, ben gümüşün de iyi bir ilaç olduğunu sanmıyorum.

Yanıtla . 0Beğen 01 Aralık 22:15
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR