CHP’den 28 Haziran Mahallesi’nde denetim

CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım ve İlçe Sandık Üst Kurulu Başkanı Sefa Sözer, birlikte mahallelerde oluşturulan sandık kurullarını denetlemeye...

BÜYÜT

CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım ve İlçe Sandık Üst Kurulu Başkanı Sefa Sözer, birlikte mahallelerde oluşturulan sandık kurullarını denetlemeye başladı. 28 Haziran Mahallesi Sandık Sorumlusu Nagıp Çiçek’i ve sandık kurulu olarak görev alacak partilileri mahallelerinde ziyaret eden Yıldırım ve Sözer hem bilgi aldılar hem de bilgi aktardılar

Sandık Üst Kurulu Başkanı Sefa Sözer, sandık kurulu olarak ilk listeyi veren mahallenin 28 Haziran Mahallesi olduğunu hatırlatarak, “Nagıp Çiçek arkadaşımız, herkesten daha çok ve hızlı çalışarak sandık kurulu ilk listesini veren ilk sandık sorumlusu olmuştur. Bu çok iyi bir gelişmedir. Bizler de Sandık Üst Kurulu üyeleri; İskender Çakıllı, Koray Aksaç, İlker Ulusoy, Mustafa Koç, Mehmet Şerif Fırat, Yıldırım Akyollu ve Ertuğrul Baloğlu, Örgütlenmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Engin Özcan ve Örgütlenme Komisyonu Başkanı Berk Toksöyle ile birlikte çalışmaları denetlemek için 28 Haziran Mahallesi’ne ziyarete ve denetime geldik. Sandık üst kurulu olarak sandık sorumlularını ve görevlilerini oluşturmanın gayreti içindeyiz. Seçim kuruluna bir asil ve bir yedek sandık kurulunu bildirmek için yoğun bir çaba sarf ediyoruz. 28 Haziran Mahallesi’nde 28 sandık bulunacağı için 28 asil ve 28 yedek kurul üyesini belirleyeceğiz” dedi.

“HERKES ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYMALI”
CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım herkesi göreve çağırarak, “Herkes elini taşın altına koymalı. Oluşacak sandık kurulu sorumlusu arkadaşlar, semtlerindeki önemli şahsiyetleri, daha önce milletvekilliği, ilçe başkanlığı, il başkanlığı veya siyaset tecrübesi olan, bilinen, tanınan şahsiyetleri sandık sorumlusu olarak atamalarını istiyorum. Vatandaş daha önce kendisine hizmet etmiş kişilere olan güvenini tekrar duymalı. Bunu hissetmeli. Her seçimde elde edilen bir grafik var. Buna göre rakamlar belli. Düşüşler ya da yükselişler gözlemleniyor. 28 Haziran Mahallesi’nde başarımız var; ama yeterli değil” dedi.

“YÜZDE 40 OY ORANINI YAKALAMALIYIZ”
Yıldırım, “2009’da CHP burada yüzde 28 oy almış. 2011 Genel Seçimleri’nde ise yüzde 25 oy almışız. Buna göre değerlendirme yapmamız gerekiyor. Genelle yerel seçim arasında 5-6 puan fark var. Demek ki vatandaş bizi yerel yönetimlerde görmek istiyor. Geçtiğimiz dönemlerde ister yerel isterse genel seçimlerde gerekli ve olması gereken performansı gösteremedik. Bunun geçmişteki sorumlularına aramaya gerek yoktur. Geleceğe bakmalıyız. Kentin tamamında yüzde 35’in üzerine çıkmalıyız. Hatta yüzde 40 oy oranını yakalamalıyız” ifadelerini kullandı.

“GÖNÜLLERİ FETHETMEK İSTİYORUZ”
Konuşmasın adevam eden Yıldırım, “İnsanların duyguları ile hisleriyle asla oynamadan, yalan söylemeden seçime girip kazanacağız. Gönülleri fethetmek istiyoruz. Bunu da halka yalan söylemeden yapacağız. 28 Haziran Mahallesi’nin, Bekirdere’nin ve Tavşantepe’nin bir kısmının köylerimizle organik bağları var. Bu köylerimize giderek kendilerine yapılan haksızlıkları ve Büyükşehir Yasası’nın kendilerine neler getirdiği ve neleri alıp götüreceğini anlatmamız gerekiyor. Mazot son 10 yılda 4 kat artmış. Gübre ve yem 5 kat artmış. Ama buğday sadece bir kat yükselmiş. Köylüyü perişan ettiklerini halk bilmeli” şeklinde konuştu.

“CHP’YE KATILIMLAR OLACAK”
CHP İzmit İlçe olarak ziyarete gittikleri Topçular Mahallesi’nde partiye katılımlar olacağını da açıklayan Selman Yıldırım, “Bir başka partide siyaset yapan bir muhtar arkadaş ve grubu ile yakın çevresindekiler CHP’ye geçmek istediklerini belirttiler. Bizde önümüzdeki günlerde düzenlenecek bir toplantıda kendilerine rozet takacağız. Herkes çok şaşıracak” dedi.

30 Ocak 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR