MARKA’nın hedefi yeni girişimci çocuklar

MARKA tarafından organize edilen, MEB, KSO ve Lider Yaratıcı Katılımcılar Derneği’nin destek verdiği “Girişimci Çocuk Atölyesi” projesi ilk eğitimler...

MARKA tarafından organize edilen, MEB, KSO ve Lider Yaratıcı Katılımcılar Derneği’nin destek verdiği “Girişimci Çocuk Atölyesi” projesi ilk eğitimlerle başladı. Bu önemli proje 17 Haziran’a kadar devam edecek.

 

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA), çocukların girişimcilik potansiyellerini ortaya çıkarmak, girişimci düşünceleri küçük yaşlarda başlatabilmek ve çocukları girişimcilik hakkında bilinçlendirebilmek, girişimcilik eko sistemine katkı sağlamak amacı ile “Girişimci Çocuk Atölyesi” adlı bir program başlattı. Projeye ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı, Kocaeli Sanayi Odası ve Lider Yaratıcı Katılımcılar Derneği destek veriyor.

 

36 SAATLİK EĞİTİMLER

Bu kapsamda, Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen 8-12 yaş grubundaki 30 öğrenciye Lider Yaratıcı Katılımcılar Derneği tarafından 13-17 Haziran 2016 tarihleri arasında Kocaeli Sanayi Odası’nda 5 gün sürecek eğitim verilecek. “Liyakat Girişimci Çocuk Atölyesi” oryantasyon, girişimcilik temel bilgileri, iş planı hazırlama, yaratıcı potansiyeli açığa çıkartma, yenilik yapma ve eğitici oyunlarla yürütülen ve sonunda katılımcıların bir iş fikri oluşturduğu program, toplamda 36 saat sürecek ve eğitimler Dokuz Eylül Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Engin Deniz Eriş tarafından veriliyor.

14 Haziran 2016 Kocaeli- Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR